Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'ya beyaz örtü, 4 il için kuvvetli yağış uyarısı

  DHA - A.A
  25 Ocak 2012 - 07:42Son Güncelleme : 25 Ocak 2012 - 10:44

  Ankara karla kaplandı, Meteoroloji 4 il için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Başkent'te Valilik, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile, engelli ve hasta personele 2 gün izin verdi.

  ANKARA'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI

   

  Ankara'da dün akşamdan itibaren beklenen kar yağışı geceden itibaren etkili oldu. Ankara beyaz örtü ile kaplanırken Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler olumsuzluk yaşanmaması için gece boyunca tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Kar yağışı sırasında hızla giden bir araçtan sarkarak tehlikeli hareketler yapan bir vatandaş dikkatlerden kaçmadı. Ankara'nın imgelerinden Kuğulu Park'taki kuğular kar yağışından olumsuz etkilendi.

   

  KAMU KURUMLARINDA HAMİLE VE HASTALARA 2 GÜN İZİN

  Ankara Valiliği, başkentte etkili olan kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanların, kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ile engelli kamu personelinin bugün ve yarın izinli sayılmalarını kararlaştırdı.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün hava tahmin raporlarından, soğuk ve kar yağışlı havanın etkili olduğu kentte buzlanma ve don olayı meydana gelebileceğinin anlaşıldığı belirtildi.

  Açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun 25.01.2012 tarih ve 2012/1 sayılı tavsiye kararı uyarınca İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ve engelli kamu personelinin 25-26 Ocak 2012 tarihlerinde idari izinli sayılmaları Ankara Valiliğince uygun görülmüştür” denildi.

  ANKARA'YA BEYAZ ÖRTÜ / Foto Galeri

  BAZI İLLER İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya göre yarın saat 18.00'e kadar İzmir, Aydın, Muğla ile zamanla Manisa çevrelerinde aralıklarla kuvvetli sağanak yağış etkili olacak.

  Vatandaşların ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları isteniyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı