Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaraspor'da hedef Avrupa

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Ankaraspor, yeni sezonda ligi ilk 5 takım arasında bitirerek, Avrupa kupalarında mücadele etmeyi hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek yaptığı açıklamada, geçen sezon olduğu gibi yine hedeflerin Avrupa olduğunu söyledi. İyi bir takım oluşturmak için çalışmaların sürdürüldüğünü dile getiren Gökçek, “Hedefimiz ilk 5 takım içinde yer almak. Yeni sezonda Avrupa'da mücadele edecek bir yerde ligi tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Transferi henüz tamamlamadıklarını belirten Gökçek, şöyle konuştu: “Transferle ilgili ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Ön libero ve defansın soluna birer futbolcu düşünüyoruz. Bu sezon yabancı teknik adamla çalışacağız. Çünkü bizim Türkiye'de çalışabileceğimiz teknik direktör sayısı belli. Bu kişiler de şu an görevdeler. Bu nedenle böyle bir karar aldık. Belki bir dezavantaj gibi gözükebilir. Kendisiyle 1,5 aydır çalışıyoruz ve güzel bir sistem kuracağına inanıyorum.”

Teknik ve idari anlamda yeniden yapılandıklarını dile getiren Gökçek, “Geçen sezon ilk yarı iyiydik ama ikinci yarı tam tersi oldu. Geçen sezonki hatalarımızı biliyoruz. Bu nedenle aynı hataları yapmayacağız. Yeniden yapılanma şimdi dezavantaj olarak gözükse de lig müsabakaları başlayınca olumlu yansıyacaktır” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz