« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaraspor 36 gündür bekliyor

Türkiye Futbol Fedarasyonu tarafından küme düşürülen Ankaraspor, yasal hakkını aramak için gerekçeli kararın kendisine ulaşmasını bekliyor.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaraspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ankaraspor'un uluslararası alanda hakkını aramak için gerekçeli kararı beklediği ancak 36 gündür bunun gerçekleşmediği ifade edildi. Akaraspor Kulübü Asbaşkanı Tolga İnce imzalı olarak yapılan açıklamada, gerekçeli kararın ivedi bir şekilde kulübe ulaştırılmasının beklendiği aksi takdirde konuyla ilgili olarak üst düzey makamlara gerekli şikayetlerin yapılacağı vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği gibi, kurulunuz 06.10.2009 tarihinde yaptığı toplantıda PFDK'nın 15.09.2009 tarihli toplantısında aldığı kulübümüzün bir alt lige düşürülmesi ile ilgili kararını onamıştır. Bugün itibari ile aradan geçen 36 günlük süre içerisinde kurulunuz kulübümüze konu ile ilgili gerekçeli kararı tebliğ etmemiştir.

Ankaraspor A.Ş. olarak 3 günlük süre içerisinde değeri yüz milyon avro lar ile ölçülen şirketimizin satışının yapılabileceğini iddia eden bir zihniyetin 36 günlük süre içerisinde aldığı bir karar ile ilgili gerekçe gösterememesini çok manidar bulduğumuzu belirtmek isteriz. Göstermiş olduğunuz bu tutumun, tarafınızca verilmiş kararın hukuk dışı olduğu yönündeki tezimizi, uluslar arası arenadaki hukuk mücadelemizde, ne kadar güçlendireceğini de takdirlerinize bıraktığımızı belirtmek isteriz.

Hukukçulardan oluşan kurulunuzun kulübümüzün hukuki hak arama yönündeki çalışmalarını durdurma gibi hukuk dışı bir düşüncesi olmadığı tarafımızca bilinse de, başlatacağımız uluslararası hukuki süreç için gerekli olan gerekçeli kararın tarafımıza ivedilikle gönderilmesini, aksi takdirde kullanabileceğimiz yasal haklarımız saklı kalmak şartıyla, Türkiye Cumhuriyeti'nin üst düzey makamlarına gerekli şikayetlerde bulunacağımızı ve bu tutumunuzun kamuoyu vicdanında yargılanabilmesi için konu ile ilgili gerekli bilgilendirmelerin tarafımızca kamuoyuna yapılacağını saygılarımızla arz ederiz."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz