Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'nın stratejik planı oluşturuluyor

  ANKARA (A.A)
  20 Şubat 2006 - 12:47Son Güncelleme : 20 Şubat 2006 - 12:47

  Ankara'nın geleceğe dönük stratejik planının oluşturulması amacıyla kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri bir araya geldi.

  Ankara Valiliği bünyesinde oluşturulan Stratejik Planlama Ofisi Koordinatörü Zafer Şahin, Ankara İl Özel İdaresi Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen toplantıda, birçok kurum ve kuruluşun da katılımıyla ilin geleceğe dönük stratejik planını hazırlamayı amaçladıklarını söyledi.

  Şahin, “stratejik plan” denilince akıllara ilk olarak imar nazım planlarının geldiğini belirterek, ilin geleceğe dönük vizyonunun ve bu vizyonu gerçekleştirecek kurumların hedeflerinin de stratejik plan çerçevesinde algılanması gerektiğini ifade etti.

  Stratejik planın, katılımcı tüm kurum ve kuruluşların ortaklaşa üreteceği bir “gelecek” vizyonu üzerinden hareketle hayata geçirileceğini anlatan Şahin, bugüne kadar hazırlanan planların da raflarda kaldığını söyledi. Ankara'nın 15 yıldır geleceğe dönük bir planı bulunmadığına dikkati çeken Şahin, bu nedenle acil olarak Ankara'nın geleceğini inşa edecek bir stratejik planın hazırlanması gerektiğini vurguladı.

  Şahin'in ardından söz alan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Genel Müdür Vekili Ersin Uygur da toplantılar sırasında uygulanacak çalışma yöntemleri hakkında bilgi verdi. Uygur, tüm katılımcıların düşüncelerinden yola çıkılarak hazırlanmış bir plan oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.  “Ankara Geleceğine Koşuyor” sloganından hareketle yürütülen stratejik planlama toplantıları, 3 Mart'ta sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı