ANKARA HABERLERİ

Ankara'nın ilk kent meydanı Pazaryeri 100. Yıl'da açıldı

DHA
30.04.2017 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA'da, bölgeye 23 yıldır hizmet veren, ancak yıprandığı gerekçesiyle Çankaya Belediyesi tarafından yıkılıp yeniden yapılarak kent meydanına dönüştürülen 100.Yıl Pazaryeri, Onur Akın konseriyle açıldı. Belediye Başkanı Alper Taşdelen açılışta yaptığı konuşmada, "Söz vermiştim; Çankaya'nın her bölgesinde yatırım yapacağız, Çankaya'nın her bölgesinde yenileme çalışması başlatacağız demiştim. Sözümü tutmuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çankaya'ya hizmet etmek benim için onur ve gururdur" dedi.
Çankaya Belediyesinin, 23 yıldır bölgeye hizmet veren, yıprandığı için yıkıp kent meydanı olarak inşa ettiği 100. Yıl Pazaryeri, Ankaralıların yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışla yeniden hizmete girdi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve eşi Kezban Taşdelen'in ev sahipliği yaptığı törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP YDK Başkanı Uğur Bayraktutan, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri ve başkan yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
100.YIL İŞÇİ BLOKLARI EMEKÇİLERİN MAHALLESİ
Açılış töreninde konuşmasına, “100. Yıl İşçi Blokları, aydınlanmanın, yurtseverlerin, emekçilerin, Atatürkçülerin mahallesiö ifadeleriyle  başlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, göreve gelmeden önce verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Söz vermiştim; Çankaya'nın her bölgesinde yatırım yapacağız, Çankaya'nın her bölgesinde yenileme çalışması başlatacağız demiştim. Bütün sözleri bir bir tutuyoruz, tutmaya devam edeceğizö dedi. Taşdelen, belediyeciliğin sosyal demokratların işi olduğunu ortaya koyduklarını, Cumhuriyetin Çankaya'sına, Atatürk'e yaraşır bir belediyecilik hizmeti vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
ÇANKAYA, TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI İLÇESİ OLACAK
Çankaya'ya hizmet etmekten gurur ve onur duyduğunu, Çankaya'nın rantını Çankayalılara kazandırmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Alper Taşdelen, “Çankaya, Atatürk'ün kurduğu, Atatürk'ün ebedi istirahatgahının bulunduğu bir ilçe. O'na layık olmaya, O'nun yolundan gitmeye halk için hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. Atatürk'ün “Tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmakö sözünü hatırlatan Taşdelen, “Bir milyon Çankayalının tümünün belediyesiyiz. Her yere herkese eşit hizmet veriyoruz. Çok çalışıyoruz, çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu beş yılın sonunda Türkiye'nin en başarılı ilçesi Çankaya olacakö açıklamasında bulundu.
Alper Taşdelen, 100. Yıl Kent Meydanı ve Pazaryeri'nin yanı sıra 100. Yıl bloklarının yapımında kooperatif binası olarak kullanılan yapının yıkılarak Çankaya'nın en büyük Çankaya Evi'nin yapımının devam ettiğini ve Çankaya'nın tarihindeki en büyük yatırımların bir bir hayata geçtiğini söyledi. Taşdelen ayrıca sosyal demokrat belediyeciliğin örneklerini hem yeni tesislerle hem de 'Sağlık Kart', 'Halk Kart' ve ücretsiz sağlık hizmeti gibi halkın ihtiyacı olan hizmetlerle Çankaya'da başlattıklarını hatırlattı. 
Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği, besteci-yorumcu Onur Akın'ın verdiği konserle açılan Pazaryeri'nin, sadece haftada iki gün kurulan sebze-meyve pazarı olmayacağını söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bundan böyle burası bir kent meydanı olarak hizmet verecek. Alışveriş mağazaları, sosyal ve kültürel etkinlikler, söyleşiler, amfisinde tiyatro ve yazlık sinema gösterimleri, çocuk oyun alanları, basketbol ve voleybol oynama, paten kayabilme imkanları olan komple bir yaşam merkezi olacakö dedi. Taşdelen ayrıca pazaryerinin tüm çöp mekanizmasının yeraltına indirildiğini belirtti.
1 MAYIS'TA İŞÇİ BLOKLARINA ANLAMLI ARMAĞAN
Törende konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Çankaya'ya yapılan yatırımların gurur verici olduğunu belirterek Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e ve Çankaya emekçilerine teşekkür ettiler.
Bugün Ankara'da halkın sesini duyuracağı, demokrasinin merkezi meydanların olmadığını dile getiren Levent Gök, “İyi ki Çankaya Belediyesi var. Pazaryerini kent meydanı olarak hizmete sunmak emeği ile geçinenlerin kurduğu 100. Yıl İşçi Blokları'na, 1 Mayıs'ta en anlamlı armağan oldu" dedi.
ÇANKAYA HEM HİZMET VERİYOR HEM GÖNÜL YAPIYOR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise temel belediye hizmetlerinin yanı sıra belediyecilikte en önemli hizmetin halkın taleplerini yerine getirmek, onların mutluluğuna katkı sunmak olduğuna değinerek “Çankaya hem gönül yapıyor, hem değerli hizmetleriyle bizleri onurlandırıyor" diye konuştu. Konuşmaların ardından sahneye çıkan Onur Akın, Ankara özlemini en güzel şarkılarıyla giderdi. Meydanların demokrasinin sesi olduğunu belirterek konserine başlayan Onur Akın'a vatandaşlar da bütün şarkılarında eşlik etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara'nın ilk kent meydanı Pazaryeri 100. Yıl'da açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara'nın ilk kent meydanı Pazaryeri 100. Yıl'da açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı