GeriSpor Ankara'nın gururu oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara'nın gururu oldu

Ankara'nın gururu oldu
refid:15133910 ilişkili resim dosyası

Ankara Üniversitesi (A.Ü.) Yüzme Takımı sporcularından Tuğçe Sayımlar, 25 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası'na katılacak ilk Ankaralı bayan sporcu oldu.

Avrupa Şampiyonası barajını aşarak, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 14-18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Avrupa Gençler Şampiyonası'nda milli formayı giymeye hak kazanan Sayımlar, 25 yıl aradan sonra Başkentin gururu oldu.

Konuyla ilgili AA muhabirinin görüştüğü Sayımlar, hedefinin kısa vadede Avrupa Gençler Şampiyonası'nda derece yapmak olduğunu belirterek, “Asıl hedefim ülkemi 2012 Londra Olimpiyatları'nda temsil etmek” dedi.

Hedefine ulaşmak için çok çalıştığını ifade eden başarılı yüzücü, “Bu yıl sırt üstü kategorisinde Türkiye şampiyonu oldum. Şampiyonanın ardından Mart ayında Polonya'da Comen yarışlarında ilk kez milli formayı giydim. Bu beni çok gururlandırdı ve heyecanlandırdı” diye konuştu.

Türkiye Okullararası Yüzme Yarışların'da da, öğrenim gördüğü Milli Eğitim Vakfı (MEV) Koleji'ni başarıyla temsil ettiğini kaydeden milli yüzücü, okul eğitimindeki başarısını da yüzmeye bağladığını ve spor yapmanın hayatına çok önemli katkılar sağladığını dile getirdi.

GÜNEŞLER: “TUĞÇE GELECEKTE TÜRKİYE'NİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK”

Ankara Üniversitesi Yüzme Takımı ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörü Ulvi Güneşler ise Tuğçe Sayımlar'ın çok başarılı bir sporcu olduğunu söyledi. Sporcusunun bu başarıları çok çalışarak elde ettiğini anlatan Güneşler, “Tuğçe gelecekte Türkiye'nin göz bebeği olacak” dedi.

Takımın Yüzme Branşı Sorumlusu Kerem Tanılkan da hedeflerinin, Tuğçe Sayımlar'ın olimpiyatlarda mücadele etmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, “Tuğçe hırslı, inançlı ve becerikli bir sporcu. 25 yıl önce Tuğba Güvelioğlu Ankara'dan Avrupa Şampiyonası'na giden ilk sporcu olmuştu. Tuğçe bu anlamda 25 yıl sonra ilk kez, Ankara tarihinde ise bayanlarda 2. kez Avrupa Şampiyonası'na katılan sporcu unvanını aldı. Tuğçe'nin diğer sporculara örnek olmasını bekliyorum”diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle