Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'nın en işlek yolu gaz sızıntı nedeniyle kapandı

  AA
  03 Eylül 2012 - 10:56Son Güncelleme : 03 Eylül 2012 - 16:13

  Ankara'da Bağlıca Kavşağı yakınlarında doğalgaz iletim hattındaki kaçak nedeniyle kapatılan Eskişehir yolu trafiğe açıldı.

  Eskişehir yolu Bağlıca mevkisinde bir iş makinesinin, yüksek basınçlı doğalgaz borularına hasar vermesi sonucu başlayan doğalgaz sızıntısı meydana gelmişti.

  İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Başkent Doğalgaz (BAŞKENTGAZ) ekipleri, tedbir alarak hattaki doğalgazı kesti ve borudaki gazın tamamen boşalmasını beklemeye başladı.

  Kaçağın olduğu yerin onarılması için hattaki gazın tamamen boşalmasının beklendiği bildirildi.

  Öte yandan, gaz kaçağı nedeniyle kapatılan Eskişehir Yolu tekrar trafiğe açıldı.

  TRAFİK BOMBOŞ KALDI - FOTO GALERİ

  ANKARA'DA YOLLAR BOMBOŞ / WE TV

  DOĞALGAZ HATTI KESİLDİ

  Başkent Doğalgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, Ankara'da Eskişehir yolu Bağlıca Kavşağı yakınlarında doğalgaz iletim hattındaki kaçağın bir iş makinesinin, yüksek basınçlı doğalgaz borularına hasar vermesi sonucu meydana geldiğini, ekiplerin gerekli tedbirleri alarak hattaki doğalgazı kestiğini bildirdi.

  Kırşan yaptığı yazılı açıklamada, Ankara-Eskişehir Yolu Bağlıca Mevkii'nde ANSE Alışveriş Merkezi'nin yanındaki boş arazide, bir iş makinesinin, Ankara'nın doğalgaz dağıtımını yapan 2 ana istasyondan biri olan Yapracık İstasyonu çıkışındaki yüksek basınçlı doğalgaz hattına zarar vermesi sonucu, doğalgaz sızıntısı meydana geldiğini kaydetti.

  Ekiplerin derhal olaya müdahale ederek ve BOTAŞ Genel Müdürlüğü ekipleriyle de koordineli çalışarak doğalgazı kestiğini ifade eden Kırşan, can ve mal kaybı yaşanmaması bakımından bölgede gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını, vatandaşların endişe etmesini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

  Kırşan, hasar gören hattın onarımı tamamlanana kadar, kentin batı kesimine, ikinci ana istasyon Gölbaşı RMS-A istasyonundan doğalgaz verileceğini, bu süreçte batı bölgesindeki semtlerde lokal doğalgaz kesintileri yaşanabileceğini bildirdi.

  DOĞALGAZ İHTİYACI GÖLBAŞI İSTASYONUNDAN KARŞILANACAK

  Ankara Valiliği'nce, Eskişehir Yolu Bağlıca mevkisinde yüksek basınçlı doğalgaz hattına bir iş makinesinin zarar vermesi sonucu meydana gelen gaz sızıntısına ilişkin yapılan açıklamada, “bölgede vatandaşların endişe etmesini gerektirecek bir durum bulunmadığı” bildirildi.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir yolu Bağlıca mevkisinde başkentin doğalgaz dağıtımını yapan 2 ana istasyondan biri olan Yapracık istasyonu çıkışındaki yüksek basınçlı doğalgaz hattına bir iş makinesinin zarar vermesi sonucunda doğalgaz sızıntısı meydana geldiği kaydedildi.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Gaz sızıntısının anlaşılması üzerine Başkent Doğalgaz ve Botaş Genel Müdürlüğü ekiplerince doğalgaz akışı derhal durduruldu. Can ve mal kaybı olmaması için trafik yan yollara kaydırılıp, bazı iş yerlerinde tahliyeler sağlandı.

  Başkent Doğalgaz ve Botaş Genel Müdürlüğü ekiplerinin çabasıyla, gaz sızıntısı ve boru hattında oluşabilecek basınç kısa süre içinde normale döndürüldü. Bölgede vatandaşlarımızın endişe etmesini gerektirecek bir durum bulunmuyor.”

  Açıklamada, hatta onarımın halen sürdüğü, Ankara'nın doğalgaz ihtiyacının ikinci ana istasyon olan Gölbaşı RMS-A istasyonundan karşılanacağı bildirildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı