Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'nın başkent oluşunun 84. yıldönümü

  A.A
  12.10.2007 - 10:35 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin ilk günlerinden beri sürekli gelişen Ankara'nın gerek altyapısı, gerekse tabii ve kültürel zenginlikleriyle geleceğin de örnek başkentleri arasında yerini alacağını bildirdi.

  Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun 84. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

  “Ankara'nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletin verdiği efsanevi istiklal mücadelesinin en önemli karar merkezi olduğunu” ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:
  “Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ticaret, sanayi, sağlık, eğitim ve kültür kenti olma niteliğiyle ülke kalkınmasına önemli katkılarda bulunan Ankara, her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş başkenti olarak kalacak, öncü niteliğini korumayı gelecekte de sürdürecektir.
  Cumhuriyetin ilk günlerinden beri sürekli gelişen Ankara, gerek altyapısı, gerekse tabii ve kültürel zenginlikleriyle, inanıyorum ki geleceğin de örnek başkentleri arasında yerini alacaktır.

  Cumhuriyetimizin simgesi haline gelen Ankara'nın başkent oluşunun 84. yıldönümünü kutluyor, bütün vatandaşlarımı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı