« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü'nün büyük dramı

Ligde bu sezon kötü günler geçiren, as oyuncuların birer birer ayrılması ile sahaya PAF takımı takviyeli kadrolarla çıkan ve dibe demir atan Ankaragücü bugün deplasmanda Sivasspor’a 3-0 yenilirken büyük de bir dram yaşadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılşama sonrası maçı değerlendiren Başkent ekibinin hocası Hakan Kutlu, takımın yedek formasız Sivas’a geldiğini vurgulayarak, karla kaplı sahada mücadele etmek zorunda kalan genç oyuncularının ikinci yarıya çıkarken üzerlerindeki ıslak formalarla maça devam etmek zorunda kaldıklarını söyledi..

SÜPER LİG'İN YEDEK FORMASIZ TAKIMI - Foto Galeri

Kutlu şöyle konuştu;
“Maç 3-0 bitti ama ben futbolcu arkadaşlarımın sahaya koyduğu, bu  kadroya, bu yetersizliklere rağmen ortaya koydukları mücadeleden memnunum,  kendilerine teşekkür ediyorum. Ben maç skorlarından daha çok Ankaragücü'nün içinde bulunduğu durumu hep değerlendirdim. Aslında sürekli de yakınmak  istemiyorum ama bu çocuklar, bugün sahaya anlaşmalı olduğumuz firmanın da  parasının ödenmemesinden dolayı tek formayla gelip ilk yarı giydikleri ıslak  formayla ikinci yarıya çıkmak zorunda olan bir takım. Yani bu çocuklar bu şartlarda mücadele ediyorlar. İlk yarı giydikleri ıslak formayla ikinci yarı sahaya çıkıyorlar, çünkü ikinci formamız yok şu an. Koskoca 102 yıllık bir  camianın ayıbı bu. Yani bu insanların hiç mi vicdanı sızlamıyor? Buna bir çare  bulmaları lazım.”

Sürekli aynı şeyleri söylemekten yorulduğunu ifade eden Kutlu, “İşin  ikinci bir boyutu var. Kongremiz ertelendi. Bana da niye ertelendiği konusunda  bilgi verilmedi. Bu çocuklardan üçü Salı günü yine fesih haklarını ellerine  alacaklar. Bunlar Aydın, Bora ve zannediyorum Ergin Keleş. Eğer bu çocuklar da bu  takımdan ayrılırsa nasıl mücadelesini sürdürecek bu takım” ifadelerini  kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler