Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü'nden yazılı açıklama

Ankaragücü Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, 24.08.2011 tarihinde defter ve belgeleri devraldıktan sonra yönetim kurulu ve diğer dernek organlarının yapılacak genel kurula kadar göreve başlandığını belirterek, “Beklentimiz ve arzumuz, Denetleme Kurulu'nun sağlıklı bir inceleme yapıp, geçmiş yılların aksine raporunu zamanında hazırlayarak, yönetim ve genel kurula sunabilmesidir” denildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Metin Veziroğlu'nun Denetleme Kurulu Başkanı sıfatıyla, 13.09.2011 tarihinde yönetimlerine ihtar keşide ettiğinin vurgulandığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Sayın Metin Veziroğlu, kendisini Denetleme Kurulu Başkanı olarak ifade etmiştir. MKE Ankaragücü Spor Kulübü tüzüğü açık ve net olup, 'Denetleme Kurulu Başkanı' tabir edilebilecek herhangi bir görev söz konusu da değildir. Denetleme Kurulu, ancak ve ancak kurul halinde teşekkül edebilir. Sayın Metin Veziroğlu'nun şahsı adına Ankara 47. Noterliği aracılığıyla kulübümüze keşide ettiği ihtarnamesine, 20.09.2011 tarihinde Ankara 57. Noterliği aracılığıyla kulübümüzce keşide edilen cevabi ihtarnamede özetle; Denetleme Kurulu olarak tüzüğümüzde belirtildiği şekilde kulübümüzün defterlerini inceleme kararı aldığınız takdirde, kulübümüze ait defterlerin talep ettiğiniz gün ve saatte MKE Ankaragücü Spor Kulübü merkezinde hazır bulundurulacağını, hukuken ve yürüyen iş ve işlemlerin aksamaması için kulüp dışına çıkarılması mümkün olmayan kulüp defterlerinin kulübümüzde inceleyebilecekleri bildirilmiştir. Anılan bildirim sonrasında denetleme kurulunun iki üyesi sayın Engin Su ve Metin Veziroğlu, 27.09.2011 tarihinde kulüp binasına gelmişler, incelemeye esas evrak ve defterlerin 05.10.2011 tarihinde hazır edilmesi konusunda yönetim kurulumuz ile mutabakat sağlanmış ve tutanak düzenlenmiştir.

Bu meyanda son 5 yıla ait kulüp defter ve belgeleri, Maliye Bakanlığı Müfettişleri tarafından, 30.09.2011 tarihinden itibaren incelemeye alınmıştır. Doğaldır ki bu tarihten sonra defter ve belgelerin kulübümüz dışına çıkarılabilmesi ve bakanlıkça yapılan incelemeye müdahale kabul edilebilecek herhangi bir davranış veya çalışma içinde olunabilmesi mümkün değildir. Kaldı ki Denetleme Kurulu'na konu ile ilgili bilgi verilmiş, yapılan incelemenin sonuçlanmasına müteakip belge ve defterlerin kulüp binasında incelemeye hazır edileceği kendilerine ihtar edilmiştir. Beklentimiz ve arzumuz, denetleme kurulunun sağlıklı bir inceleme yapıp, geçmiş yılların aksine raporunu zamanında hazırlayarak, yönetim ve genel kurulumuza sunabilmesidir. Devletin resmi organlarınca bir inceleme başlatılmış ve bu inceleme henüz sonuçlanmamıştır. Dolayısıyla tamamen hukuk kural ve kaideleri içinde hareket eden yönetim kurulumuzu incelemeye engel oluyormuş gibi göstermeye yönelik açıklamalara itibar edilmemesini, kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz