« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü'nden TFF'ye çağrı

Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, “Fenerbahçe maçı bizim için geride kaldı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kavlak, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ve almayı hedefledikleri puanları alamadıklarını belirterek, “Maç öncesi yapılan spekülasyonlar ve dedikodular, oyuncularımızı olumsuz etkilemiş. İstediğimiz oyunu maalesef sahaya yansıtamadık. Fenerbahçe maçı bizim için geride kaldı” diye konuştu.

TARAFTARLARIN TEPKİSİ

Avni Kavlak, Fenerbahçe maçında taraftarların yönetim kuruluna gösterdikleri tepkiye de değinerek, “Bir grup taraftarın gösterdiği tepkiyi bütün taraftarlara mal etmek mümkün değil” dedi.

Kavlak, sağduyulu olan herkesin ortaya atılan iddialara inanmayacağını vurgulayarak, “Bize tepki gösterenler, mantıklı düşündükleri zaman yanlışlarını göreceklerdir” ifadelerini kullandı.

BROGGİ'YE GELEN TELEFON

Fenerbahçe maçı öncesinde oyuncuları Broggi'ye gelen telefonla ilgili olarak kamuoyunu uyardıklarını kaydeden Kavlak, “Broggi'ye açılan telefon konusunda, Futbol Federasyonu'nun gerekli incelemeyi yapmasını bekliyoruz” dedi.

Konunun artık Futbol Federasyonu'nun gündeminde olması gerektiğini kaydeden Kavlak, şöyle devam etti:

“Artık konunun Futbol Federasyonu'nda olması gerekiyor. Gerekli incelemeyi yaparlarsa, bu telefonun arkasında kimler var ortaya çıkarılabilir. Bu konu yasal yollarla sonuca ulaşır ve telefonu açan her kimse kimliği belirlenebilir.”

Ligde geriye 1 haftalık bir periyot kaldığını hatırlatan Kavlak, “Ligin son haftasında deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacağız. Her maçta olduğu gibi bu maçta da hedefimiz, sahadan puan veya puanlarla ayrılmak olacak. Sivasspor maçını kazanarak ligi bulunduğumuz konumun üstünde bitirmek istiyoruz. Bu maçta Dünya Kupası'nda ülkelerinin milli takımında yer alacak olan Sapara ve Geremi'ye izin verdik. Bu iki oyuncumuzun yanı sıra sakatlığı devam eden ve ülkesinde bulunan Vittek de Sivasspor maçı kadrosunda yer alamayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz