Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü'nde ortalık karıştı

Ankaragücü'nde yönetim futbolcuların antrenmana çıkmasına izin vermedi.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaragücü Karaman'ı gözden çıkardı         

Ender Yurtgüven: Bu kararı ben aldım 

Ankaragücü'nde yönetimin teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırma isteği üzerine başlayan ve antrenman kriziyle devam gerginlik giderek büyüyor. Sarı lacivertli yönetim futbolcuların sabah yapılması gereken antrenmana çıkmasına izin vermedi.     

Dün teknik direktör Hikmet Karaman tarafından saat 11.30 olarak bildirilen antrenman saati, yönetim tarafından futbolcular tek tek aranarak saat 18.00 olarak değiştirilmişti. Bu gelişme üzerine Hikmet Karaman'ı arayan sarı lacivertli futbolcular Karaman'ın, "Hayır değişiklik yok. Antrenman saat 11.30'da, herkes saat 11.00'de tesislerde hazır bulunsun" sözleriyle karşılaştı.

Çanrşamba sabahı ise Sarayköy Tesisleri'ne gelen futbolculara yönetimin verdiği talimat doğrultusunda kapıdaki güvenlik elemanları tarafından "Antrenman yok" bilgisi verildi. Bunun üzerine futbolcuların çoğunlu tesisleri terk etti.

Teknik direktör Hikmet Karaman ve heyeti antrenman için tesislere gelip sahada futbolcuları beklemeye başlarken, sarı lacivertli futbolculardan sadece Ceyhun, Semavi, Ariel, Bora, Serkan Kırıntılı, Metin Akan'ın tesislerde yer aldığı öğrenildi. Karaman'ın görüntü kaydı yaptırdığı ve durumun tespiti için noter çağırdı öğrenildi.

Öte yandan yine yönetimin emriyle malzemiciler ve kulüp doktoru tesislerde bulunmazken, soyunma odaları da kilitlendi. Basın mensuplarıda yönetimin emriyle tesislere alınmadı.

KOCAELİSPOR KULÜBÜ'NDE DE ŞOK YAŞANIYOR

Borcu 80 Milyon TL'yi aşan Kocaelispor'da şok üstüne şok yaşanıyor.

Transferlerine lisans çıkaramayan, genç oyuncularına da tek kuruş ödeme yapamayan Kocaealispor'da 600 bin TL'yi aştığı belirlenen borç nedeniyle doğalgaz kesildi. Tesislerde yemek yapılamaması, duşlarda da sıcak su olmaması nedeniyle bugünkü antrenman iptal edildi.

Bir zamanlar Sefa Sirmen'in başkanlığında Türkiye Birinci Ligi'nde fırnıta gibi esen, üç büyüklerin de korkulu rüyası olan Kocaelispor en zor günlerini yaşarken, taraftarlar da il yöneticilerini buna seyirci kalmakla suçluyor. Kişi başına düşen gelir ortalamasıyla Türkiye'nin en zengin ili olan sanayi kenti Kocaeli'de Kocaelispor'un bu hale düşmesi ve her gün daha fazla borç batağına saplanıp içinden çıkılmaz hale gelmesi taraftarları da çileden çıkardı.

Osman Nuri Yaman başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun da maddi kaynak yaratamadağı Kocaelispor'da son olarak yaklaşık 600 bin TL olan doğalgaz borcu nedeniyle doğalgaz dün kesildi. İzmit Gaz Aş. (İzgaz) yetkilileri, gazın üç ay önce kesildiğini, ancak tesislerde vananın kaçak olarak açılıp kaçak gaz kullanıldığını da belirledi.

Kocaelispor Teknik Direktörü Cihat Arslan, lige genç oyuncularla devam ettiklerini, herkesin bugüne kadar büyük bir özveriyle işini yapmaya çalıştığını belirtirken, "Art arda şok yaşıyoruz. Son olarak doğalgazın kesilmesi nedeniyle tesiste yemek yapılamıyor. Duşlarda sıcak su yok. Futbolcular antrenmana çıksa nasıl duş alacak. Gelişmeleri beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz