Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü’nde darbe

2010’da 100 yılını kutlayacak Ankaragücü’nde dün “Bu kadarına da pes” dedirtecek gelişmeler yaşandı. Sarı lacivertli yönetim, futbolcuları geri çekti, teknik direktör Hikmet Karaman’ı tek başına bıraktı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

Ankara'nın haline bak / Erman TOROĞLU yazıyor

İşte yaşananlar...
· Futbolcuları gece yarısı tek tek arayan yönetim kurulu, Karaman’ın belirlediği saat 11.00’deki idmanın iptal edildiğini belirterek, “Sakın gelmeyin” dedi.
· Telefonları kapalı olan Ceyhun, Semavi, Broggi, Metin Akan, Serkan ve Bora dışındaki futbolcular dün sabahki idmana gelmedi.
· Yönetim kurulunun bu kararına büyük tepki gösteren Hikmet Karaman, “Bana komplo kuruluyor. Antrenman yaptırtmaya ben yetkiliyim” dedi ve yardımcıları ile birlikte sahaya çıktı.
· Noter çağıran Karaman, zabıt tutturdu ve görevinin başında olduğunu bildirdi. Karaman ayrıca kendi teknik olanakları ile tesis içerisinde yaşanılanları görüntüye aldı.

Noter ve avukatla geldi

Hikmet Karaman, noterle birlikte avukatını da tesislere getirdi. Güvenlik görevlileri, notere ve avukata zorluk çıkartınca devreye giren Karaman, kapı önündeki hunileri kaldırarak girişi sağladı.

Huzurlu çalışsın istedik

ANKARAGÜCÜ Genel Menajeri Ender Yurtgüven, yönetim kurulunun kendisine verdiği yetkiyle antrenman saatinde değişiklik yaptığını söyledi. Yurtgüven, “Yönetim kurulunun bana verdiği yetkiyle Hikmet Karaman’ın takım içindeki saygınlığını kaybetmemesi ve huzurlu bir ortamda çalışması için sabah antrenmanını akşama aldım. Bu kesinlikle Hikmet Karaman aleyhine alınan bir karar değildir” diye konuştu.

Federasyon göreve

ANKARAGÜCÜ Teknik Direktörü Hikmet Karaman,  “Bu sene ile ilgili peşinatımı almadım ve 5 aydır da maaşımı almıyorum” dedi. Bir yere gitmeyeceğinin altını çizen Karaman, “Bu olayın Türkiye’de bir devrimin başlangıcı olması gerekiyor. Ben isterdim ki yarın buraya futbol federasyonundan bir gözlemcinin gelip tüm bu olayları izlemesini. Yeni bir yönetimin gelip bizi görevden almaları normaldir. Ama bu derece olmamalı. Bu ülkede demokrasi olduğuna inanıyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz