« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü karman çorman

Ankaragücü'nde ilginç gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaragücü fena karıştı

Karaman: '5 aydır maaş alamıyorum'

Dünya yıldızını otelden kovdular

Başkent ekibinin yönetimi, Teknik Direktör Hikmet Karaman'ın sözleşmesinin geçersiz olduğunu ileri sürerek yeni bir sözleşmeye davet etti.

Sarı-Lacivertli yönetim noter aracılığıyla bir tebligat göndererek, Karaman'ın yetkilerinin elinden alındığını bildirdi.

27 Mart 2009 tarihinde yapılan bu sözleşmede o dönem kısa süreli başkanlık yapan Serdar Özersin'in yetkisinin bulunmadığını öne süren Ankaragücü yönetimi Karaman ile yapılan sözleşmenin geçersiz olduğunu ve yeni bir sözleşme imzalanana kadar yetkilerinin elinden alındığını noter aracılığıyla iletti.

YARDIMCILARIMA TEBLİGAT GELMEDİ

Lig Tv'de Oğuz Tongsir'in sunduğu Futbol Gündemi programına bağlanan Hikmet Karaman tebligat aldığını ve bu tebligata göre kendisini hiç bir yetkisinin olmadığını söyledi. Karaman işin ilginç yanının kendisine tebligat gelmesine rağmen yardımcılarına herhangi bir tebligat gelmediğini belirtti.

"ENTERESAN, ÜZÜCÜ"

Yaşananları, 'enteresan ve üzücü' olarak yorumlayan Karaman, "Gerçekler ciddi bir şekilde araştırıldığında mutlaka orataya çıkacak buna inanıyorum. Bu Türk teknik adamlar için bir milat olacak, artık Türk teknik adamların haklarını savunması lazım' diye konuştu.

Antrenman saatinin değişmesine inanamadığını söyleyen tecrübeli teknik adam, 'Ben geçen sene kimsenin görev almak istemediği bir dönemde bu kulübe geldim ve görev aldım, bu yapılanları anlayamıyorum' dedi.

BAŞKAN GÖKÇEK: "KARAMAN'IN SÖZLEŞMESİ GEÇERSİZDİR"

Hemen Hikmet Karaman'ın ardından programa bağlanan Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Hikmet Karaman'ın sözleşmesinin geçersiz olduğunu, sözleşmenin danışıklı dövüş içinde yapılmış bir sözleşme olduğunu belirtti.

Gökçek, Hikmet Karaman'ın yaptığı sözleşmenin önceki yönetimin gelmesine 1 gün kala alelacele yapıldığını, eski başkan Cengiz Topel'in zor durumda bırakılarak yapılmış bir sözleşme olduğunu söyledi.  Gökçek, "Bu yönetimi zora sokan bir sözleşmedir. Hikmet Karaman'a bu sözleşmede inanılmaz haklar verilmiş Cengiz Topel tarafından, bu sözleşmenin geçerli olması mümkün değildir" diye konuştu.

SENİNLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUZ DEDİK

Başkan Gökçek, Karaman'ın kendisine alacaklarını ödeyip kulüpten ayrılması teklifinde bulunduklarını, ama Karaman'ın bunu kabul etmediği belirtti. "İşi şova döktü, teklifinizi kabul etmiyorum, beni kovun dedi. Biz de böyle yapmasına bir anlam veremedik. Büyütülecek hiç bir şey yoktu olayda. Sonuçta biz onunla artık çalışmak istemiyorduk" diye konuştu.

YABANCI HOCA GETİRECEĞİZ

Yeni hoca ile ilgili gelen soruya, "Yerli hoca getirmeyi düşünmüyoruz. Hagi ile görüşüyoruz, onun dışında görüştüğümüz bir yabancı hoca daha var ama ismini vermek istemiyorum" diye yanıt verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz