Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankaragücü ile görüşmedim

Teknik direktör Bülent Uygun, Ankaragücü’yle görüşmediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Uygun, “ Teknik direktörü olan bir takımla etik olarak görüşmem. Ankaragücü yönetimiyle görüşmedim. Ancak teknik direktörleriyle yollarını ayırır ve bana teklif getirirler ise görüşürüm” dedi. 

Bülent Uygun, gelecekle ilgili planlarından Milli Takım teknik direktörlüğüne ve Sivasspor’a kadar pek çok konuda da önemli açıklamalar yaptı.

İşte Bülent Uygun’un açıklamaları:

Bursa Niliferspor’un Başkanı, benim dostumdur, kendisi bazı konularda fikrimi ve yardımımı istedi, ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Ancak bu durum, Niliferspor’da çalışmaya başlamışım gibi yansıtıldı. Yazılanlar doğru değil.

TEKNİK DİREKTÖRÜ OLAN TAKIMLA GÖRÜŞMEM

Ben , teknik direktörü olan hiçbir takımla, hiçbir şekilde hiçbir ortamda görüşme yapmam, görüşmeyeceğim, görüşmedim de. Biz sizden tüyo alalım, ona göre teknik direktörümüzle yollarımızı ayıralım şeklinde bir yaklaşıma da müsaade etmem.

ANKARAGÜCÜ’YLE GÖRÜŞMEDİM

Ankaragücü’yle görüşmedim. Takımın başında Hikmet Karaman gibi çok değerli bir teknik adam var. Bence başarılı olacaklar. Benim oraya gideceğim yönünde spekülasyonlar çıkartarak, hem bize hem Ankaragücü teknik heyetine zarar veriyorlar. Ortada bir görüşme yok. Her işte bir hayır vardır.
Ancak Ankaragücü Yönetimi, Hikmet Karaman’la yolları ayırıp, bize teklif getirirse, biz de elbirliğiyle o görevi kabul ederiz. Yetir ki bizim düşündüklerimizi başaracak ortam olsun.

ŞU ANA KADAR SADECE İKİ TAKIMDAN TEKLİF ALDIM

Ben tabiî ki teknik direktörlük yapacağım. Anadolu’dan bir takımı şampiyon yapacağım. Araştırmalarımı sürdürüyorum.
Sivasspor’da görevi bıraktıktan sonra Belçika ligi’nden bir takım, bir de Süper Lig’den bir takımla görüştüm. O zaman bu takımın teknik direktörü yoktu (Denizlispor). Ama bu teklifleri kabul etmedim.

SİVASLILAR MUHSİN ERTUĞRAL’A SAHİP ÇIKSINLAR

Sivasspor taraftarı, Muhsin Ertuğral’a, futbolculara sahip çıksın. Çok iyi bir ekip var, mutlaka başarılı olacaklar.
Muhsin Ertuğral’ın “Oyuncuların hakeme itiraz etmesini istemiyorum. Türkiye’de bu anlayış değişmeli” şeklindeki sözleri güzel, kamuoyundan da taktir toplamıştır. Biz de zamanında çok güzel sözler söyledik, taktir edildik, yeri geldi takımımızı motive etmek bazı sözler söyledik, yerden yere vurulduk.  Burası Türkiye, herkes bizden daha iyi biliyor gerçekleri. O nedenle söylemler bir şeyi değiştirmiyor, uygulamalar önemli.
Muhsin hocamız,  henüz Türkiye’de yeni, söylediği sözler tabii ki taktir toplayabilir, ancak yaşadığı sıkıntıları çok fazla göz önüne getirmeyecektir. Dolayısıyla çok güzel söylemiştir.  Umarım başarılı olacaktır. Afrika’da Türk futbolunu çok güzel temsil etmiştir. Tek ricam Sivaslılardan Muhsin hocamıza ve takıma sahip çıksınlar.

MİLLİ TAKIMA YABANCI TEKNİK DİREKTÖR GETİRECEĞİZ DEMEK YANLIŞ

Milli Takım’da teknik direktör olmak herkesin hayalidir. Benim de hayalim elbette ki Milli Takım teknik direktörlüğüdür. Yabancı bir teknik direktör getireceğiz demek doğru olmaz tabii ki… Bize duruşuyla, niteliğiyle başarı kazandıracak, Avrupa Şampiyonluğu getirecek bir teknik adam getireceğiz diyebilirsiniz, ama bir yabancı teknik direktör getireceğiz dediğiniz zaman, 14 bin yerli teknik direktörümüzün bu işi başaramayacağı düşüncesinde olursunuz. Bu da iyi bir şey değil.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz