VAN HABERLERİ

Ankara'daki terör saldırısı

AA / Cemal Aşan
25.02.2016 - 17:24Son Güncelleme :

- Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için Van'da kurulan taziye yerinde terör örgütünün propagandası yapıldığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişinin mahkemece serbest bırakılmasına itiraz etti

Ankaradaki terör saldırısı
AA / Cemal Aşan

VAN (AA) - Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını gerçekleştiren Abdulbaki Sömer için kurulan taziye yerinde terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 4 kişinin serbest bırakılmasına itiraz edildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında, terör örgütünü simgeleyen sözde flama ve teröristin fotoğraflarının asıldığı taziye yerini tahsis eden caminin imamı ile taziyeye katılan DBP İl Eş Başkanı Caziye Duman'ın da aralarında bulunduğu 11 kişiden tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 4 kişinin serbest bırakılmasına itiraz etti.

Başsavcılık, şüphelilerin "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanmasını talep etti.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin taziyesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, caminin imamı, görevlileri, terörist Sömer'in babası ve kardeşiyle DBP İl Eş Başkanı Caziye Duman'ın aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 7'si serbest bırakılırken 4'ü de tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Ankara'daki terör saldırısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara'daki terör saldırısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı