MERSİN HABERLERİ

Ankara'daki Mersin Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü

DHA
29.04.2016 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Valiliği himayesinde Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla bu yıl Ankara'da ikincisi düzenlenen 'Mersin Tanıtım Günleri' büyük ilgi gördü.
Mersin Tanıtım Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Mersin, Ankara ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirleri ve önemli konukları ağırlayan Mersin Tanıtım Günleri, ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı. Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisi ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü'nün 'Toroslardan saraya zarafet' adlı yöresel kıyafetler defilesi ile başlayan açılış töreninden sonra kurdele kesilerek protokol üyeleri ve konuklar stantları ziyaret etti.
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'in sadece günümüzde değil tarihin derinliklerinden bugüne kadar hep cazibe merkezi bir kent olduğunu söyledi. Mersin'in Akdeniz'in en geniş şehri olduğunu belirten Kocamaz, "Stratejik açıdan da önemli bir kenttir. İmajıyla, kültür miraslarıyla yani her şeyiyle bir yeryüzü cenneti" dedi.
Mersin'i dünya ile buluşturma amacında olduklarını ifade eden Kocamaz, "Dünyanın neresinde bir turizm etkinliği varsa Mersin'i oraya taşıyoruz. Belki geçmişte Mersin'in tanıtılması konusunda çok zaman kaybettik. O yüzden kaybettiğimiz bu zamanı bu tür etkinliklerle çok iyi şekilde değerlendirerek telafi etmek istiyoruz. Bugün buradaki amacımız da Mersin'in tanıtılmasına katkı sağlamak, Türkiye'nin kalbinde Ankara'da temsil ederek, değerlerini buradaki insanlarla buluşturmaktır" diye konuştu.
"ZERNGİN BİR TURİZM POTANSİYELİ VAR"
Vali Özdemir Çakacak ise, turizmin dünyada en hızlı gelişen sektörlerin başında geldiğini kaydederek, şunları söyledi:
"Dünyanın bütün ülkeleri turizm sektöründeki pastadan daha büyük pay almanın çabası içerisindeler, bu anlamda kendilerini tanıtıyorlar. Mersin, Türkiye'nin küçük bir örneği olarak sahip olduğu binlerce yıllık medeniyetleriyle bizlere bırakmış olduğu kültür mirasıyla deniziyle yaylalarıyla oldukça zengin bir turizm potansiyeline sahiptir. Biz de Mersinliler, Mersin'in tüm dinamikleri ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde bu tanıtımı yapmanın gayreti içerisindeyiz. Burada sadece Mersin'in değil ülkemizin ihtiyacı olduğu birlik ve beraberliğin temsilcisi olarak, bütün kent bileşenleri olarak bu organizasyona gönül verdik."
"KÜLTÜRLE KİMLİĞİYLE DE TANITILIYOR"
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'da, etkinlik nedeni ile Ankara'da Mersin rüzgarının estiğini vurgulayarak şöyle konuştu:
"Bütün değerleri ile tam anlamı ile bir Mersin bayramı yaşayacağımız bu 4 gün en çok Ankara'da yaşayan Mersinli hemşerilerimizi memnun edecektir. Mersin günlerinin düzenlenmesinde Valiliğimizin, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çok emeği var. Sayın Valimiz Özdemir Çakacak'a ve Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Mersin Tanıtım Günleri sadece sıradan bir tanıtım organizasyonu değil, Mersinli hemşerilerimizin gönül yüceliğinin, yürek enginliğinin aşikar kılındığı bir ortamdır. Burada sadece Mersin'in zenginlikleri tanıtılmıyor, burada aynı zamanda büyük Türk kültürüne karışan ana damarlardan biri olan Mersin, kültürel kimliğiyle de tanıtılıyor."
Mersin Tanıtım Günleri'nin ilk günü Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisinin ardından sunuculuğunu By Sempatik'in yaptığı Gürbüz Gözüm ve Orkestrasının verdiği konser ile devam etti. Açılış gününde Turgay Başyayla da konser verdi.
MERSİN, (DHA)
ME(ÖK)(29.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Ankara'daki Mersin Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara'daki Mersin Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı