Gündem Haberleri

  Ankara'daki 78 işçinin Mardin'de çıkan seçmen kayıtlarına soruşturma

  Hürriyet Haber
  07.07.2007 - 15:10 | Son Güncelleme:

  ANKARA'da Hazine Müsteşarlığı ile Dış Ticaret Müsteşarlığı binalarının temizlik işini yürüten şirketteki 78 işçinin oy kullanacakları sandıklarının Mardin Kızıltepe İlçesi'nde çıkması ile ilgili Kızıltepe Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

  Kızıltepe Cumhuriyet Savcısı Mustafa Dede, bunu yapanların ‘Seçim Kanunu'na muhalefet ve resmi evrakla sahtecilik yapmak’ suçundan soruşturma başlatıldığını söyledi.

  Kızıltepe Cumhuriyet başsavcısı Mustafa Dede, ilçeye bağlı Işıklar ile Yukarı Azıklı Köyü'nde seçmen sayısını arttırmak için Ankara'da bulunan bir şirkette 78 işçi adına sahte ikametgâh düzenlenerek bu köylerde oturdukları yönünde yayınlanan haberlerin ardından soruşturma başlattı. Bu konuda Işıklar Köyü Muhtarı Hüsamettin Duyan ve Yukarı Azıklı köyü Muhtarı Abdullah Duyan hakkında da soruşturma başlatıldı. Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, bunu yapanların Seçim Kanunu'na muhalefet ve resmi evrakla sahtecilik yapmak suçlarından haklarında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Hazine Müsteşarlığı ile Dış Ticaret Müsteşarlığı binalarının temizlik işini yürüten şirketinin 78 işçisi, oy kullanacağı sandığı öğrenmeye çalışırken, kayıtlarının Mardin'de olduğunu tesadüfen öğrenirken seçmen kütüklerinin kendilerinden habersiz Mardin'e taşındığı için durumu Hazine'ye bildirmiş ve bunu yapanların tespiti için savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı