Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'da şok bir ses kaydı iddiası

  Hürriyet Haber
  22 Mayıs 2010 - 11:09Son Güncelleme : 22 Mayıs 2010 - 14:46

  Deniz Baykal ve Nesrin Baytok'a ait olduğu öne sürülen kasetle ilgili Ulusal Kriminal'in raporunun yayınlanmasından 24 saat sonra, internete bu kez bir ses kaydı düştü. İddiaya göre kasette, Nesrin Baytok ile eşi Can Baytok görüntüleri tartışıyor.

  Vatan Gazetesi'nin haberine göre kayıtta, 6 Mayıs gecesi internete düşen ve CHP’nin istifa eden lideri Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yarattığı depremin artçı şokları dün de sürdü.

   

  Baykal kasedinin montaj olduğu yolundaki bilirkişi raporunun yayınlanmasından 24 saat sonra, bu kez de CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ve bilgisayarcı eşi Can Baytok’a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı internete düştü. Son gizli kayıt, bu kez farklı bir paylaşım sitesinde yayınlandı. 

   

  Yeni kayıtta ne var?

   

  Ortam dinlemesiyle elde edildiği tahmin edilen ses kaydında iki kişi görüntüleri yorumluyor. Gürültü nedeniyle net duyulmayan sesler, daha önce de komutanlara ait ses kayıtlarını yayınlanan sitede “Baytok çifti görüntüleri teyit etti” yorumuyla yayınlandı. Gizli ses kaydıyla dinlenen iki kişi, aralarında gizli kamera çekimlerinin ne zaman yapılmış olabileceğine ilişkin tahminler de yürütüyor. İkili aralarında gizli kameranın ne zaman yerleştirildiğinden tutun da, kaç gün, kaç saat çekim yaptığı, kim tarafından nasıl alındığını da tartışıyor. Ayrıca kamera kaydının çok profesyonelce olduğu yorumları yapılıyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı