Gündem Haberleri

  Ankara'da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde

  A.A
  10.07.2007 - 13:37 | Son Güncelleme:

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Ankara'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin 5-6 derece üzerinde seyrettiğini bildirdi

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte geçen hafta 30 derece civarında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren Temmuz ayı değerleriyle kıyaslandığında, mevsim normallerinin üzerine çıktı.

  Bugün hava sıcaklığının en yüksek 34 derece olduğunu bildiren yetkililer, önümüzdeki 2 gün içinde sıcaklığın 38 dereceye kadar yükseleceğini belirttiler.

  Yarın hava sıcaklığının 37 derece olacağını ifade eden yetkililer, 12 Temmuz perşembe günü bu değerin 38 dereceye ulaşacağını kaydetti.

  Kentte 13 Temmuz cuma gününden itibaren kısa süreli sağanak yağış beklendiğini bildiren yetkililer, yağışla birlikte hafta sonu sıcaklıkların 30 derece civarına düşeceğini belirttiler.

  Temmuz ayı için mevsim normalleri olarak baz alınan sıcaklığın “30 derece” olduğunu bildiren yetkililer, nem oranının normal düzeyde seyrettiğini ve yüzde 18 ile 21 oranında değiştiğini ifade ettiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı