"Erdem Sevgi" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdem Sevgi" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdem Sevgi

Ankara'da ders kaydı zor iki gözüm

ANKARA Üniversitesi (AÜ) öğrencileri bu aralar yaşadıkları ortak sıkıntıyı Twitter’a anlatıyor.

İnternet alemine yansıyan iletilere göre, öğrencilerin ders kaydı işlemlerini gerçekleştirdikleri “Kampus Bilgi Sistemi” yoğunluğa dayanamıyor ve kullanım dışı kalıyor. Ders seçimi yapamayan, haftalık ders programını göremeyen öğrenciler, sisteme veryansın ediyor. Twitter aleminde aynı sorunu yaşayan çok sayıda AÜ öğrencisine rastlamak mümkün. Yaz okulu döneminde de benzer iletiler sanal aleme yansıyordu. @sevinnnc arkadaşlarına sesleniyor: “Lütfen sadece 1 dakika OBS’den çıkın.” @MuhammetNalbat ders programını göremiyor. @coornflakee ise Zuhal Olcay’ın “Ankara’da aşık olmak” parçasına gönderme yapıyor: “Ankara’da ders kaydı yapmak zor iki gözüm.”

@sevinnnc Şu an tüm Ankara Üniversitesi öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum: Lütfen sadece 1 dakika OBS’den çıkın.
@MuhammetNalbat Size sesleniyorum Ankara üniversiteliler OBS’yi bi rahat bırakın da ders programıma bakayım.
@busraksf Allah kimseyi Ankara Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi ile sınamasın.
@ecQt Ankara Üniversitesi’nin Kampüs Bilgi Sistemi’nin tam da ders ekleme çıkarma haftasında kitlenmesi de ayrı bir olay zaten .
@Gaptan_Ameriga Ne kadar süper kahraman olsak da Ankara Üniversitesi’nin öğrenci portalı belimizi büktü, çaresiz kaldık.
@coornflakee Ankara’da ders kaydı yapmak zor iki gözüm.
@nevzatyalaz Ankara Üniversitesi’nde okumak, hala ders kaydı yaparken problem yaşamak demektir.

Arka sokaktaki düğün

BAŞKENT’te öğrencinin tek sorunu “bilgi sistemi” değil. Bir dokun bin ah işit... Toplu taşıma ücretlerini yüksek bulan @URSAVASUgur diyor ki: “Her şey güzel Ankara için ama şu öğrenci otobüs fiyatları çok yüksek sayın başkan. 1 lira yapsanız.” Trafikten, arka sokaktaki düğünden şikayet eden öğrenciler de meramını Twitter’a anlatıyor.

@URSAVASUgur Her şey güzel Ankara için ama şu öğrenci otobüs fiyatları çok yüksek sayın başkan. 1 lira yapsanız.
@idilcimen Öğrenciyi yormaya birebir bir okul, kafasına göre davranan okul servisi, neredeyse saatte bir geçen EGO. Geç kalenan dersler. Eee Ankara başka var mı?
@KaanArtuk Ankara trafiği beni okuldan soğuttu, dersler filan değil hani...
@guzelizmiir Arka sokakta düğün var, adamlar “Ankara’nın bağları” diye yardırıyor. Allahtan “İki dakika ders çalışalım” dedik ha.
@grkmakblt İlk günden geç kaldım. 09.30’da ders başlıyor ve ben yeni otobüse bindim. Ah Ankara ah...

Muhteşem dörtlü

ÖĞRENCİNİN her anı sorun değil. Ankara’da olmaktan keyif alanlar da var. Başkent manzarası, @seyhan_feyza’nın kahve, battaniye ve ders notları üçlüsüne, dördüncü olarak geliyor. @zorlu_yasemin de kente yeni alışanlardan: “Ankara’da öğrenci olmak ve nefes almak sokaklarında. Sanırım sevmeye başlıyorum bu şehri.”

@OzcanOsmn Üniversite güzel, öğrenci hayatı güzel, Ankara hepsinden güzel...
@Aysezubeyde_ Ankara’da öğrenci olmak gibisi var mı?
@zorlu_yasemin Ankara’da öğrenci olmak ve nefes almak sokaklarında. Sanırım sevmeye başlıyorum bu şehri.
@seyhan_feyza Kahvem, battaniyem, ders notlarım ve Ankara manzaram. Geceye hazırız!

X