Ankara'da büyük yürüyüş başladı

ANKA
08.10.2011 - 11:22 | Son Güncelleme:

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, “Tüm temel haklarımız için insanca yaşamı savunuyor, Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye İstiyoruz" başlığı ile bugün Ankara’da geniş katılımlı bir eylem gerçekleştiriliyor. 11.00’de Ankara Garı’nın önünde toplanan eylemci grup saat 14.00’da buradan Sıhhıye meydanına harekete geçerek eylemlerini burada gerçekleştirecek.

Ankara sokakları yarın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin eylemine sahne olacak. “Tüm temel haklarımız için insanca yaşamı savunuyor, Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye İstiyoruz" başlığıyla gerçekleştirilecek olan eylemde “hükümet uygulamaları” protesto edilecek.

Meslek odaları, sağlık çalışanları, işçiler ve memurlar “AKP hükümetinin uygulamalarına” karşı bir kez daha alanlara çıkacak. DİSK, KESK, TTB ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin öncülüğündeki eylem 8 Ekim’de Ankara’da yapılacak. TMMOB bünyesindeki 23 meslek odasıyla eyleme katılırken, diğer konfederasyonlardan da işçiler ve memurlar ile TTB’ye üye doktorlarda eylemde yerlerini alacak.
       
SOKAK MECLİSİ KURULACAK

Eylemciler yarın ezilenler için “Soksak Meclisi” kuracak ve seslerini hükümete duyurmaya çalışacak.

TOKAT'TAN MEKTUP  GÖNDERİLDİ

TOKAT’ta Kamu- Sen üyesi bir grup, 4/C’li çalışanların kadroya geçirilmesi için toplamış oldukları imzaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdi.

Cumhuriyet meydanında bulunan PTT kargo önünde toplanan grup adına açıklamayı Türkiye Kamu-Sen Şube Başkanı Selim Sarı, yaptı. Haziran 2011’de kamuda sözleşmeli olarak çalışan personelin kadroya geçirildiğini fakat 4/C’lilerin kapsam dışında tutulduğunu söyleyen Sarı, "Bu bakımdan Anayasa’nın eşitlik ilkesi adına biz 4/C’li personelin de kadroya geçirilmesi gerekmektedir. 657 sayılının kanunun 4/C maddesi uyarınca geçici olarak çalıştırılan onbinlerce personel ve ailelerimiz yapılacak düzenleme ve çıkarılacak Bakanlar Kurulu kararı ile sorunlarımızın çözüme kavuşturulmasını umutla beklemekteyiz" dedi. Yapılan açıklamanın ardından Şube Başkanı Sarı, toplamış oldukları imzaları Başbakan Erdoğan’a göndermek üzere PTT kargoya teslim etti.    

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı