Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'da bina inşaatında göçük: 1 ölü

  AA
  01 Eylül 2014 - 10:10Son Güncelleme : 01 Eylül 2014 - 22:07

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Yenimahalle'deki inşaatı devam eden Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü Hizmet Binasının bahçesinde meydana gelen göçükte bir kişi hayatını kaybetti.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Bakanlık inşaatında görevli 1969 Adıyaman doğumlu Hüseyin Saya, Bakanlık'ın bahçesinde güvenlik kontrolü yaparken meydana gelen göçükte toprak altında kaldı.

  AFAD, İtfaiye, UMKE, 112 ve olay yeri inceleme ekiplerini gelmesinin ardından yapılan çalışmalar, yaklaşık 5.5 saat sürdü. Ekipler, toprağın tahliye edilmesinin ardından, su birikintisi ve toprak arasında sıkışan bekçinin cesedine ulaştı. Uzun süren çalışmalar sonrasında Saya'nın cesedi, olay yerinden çıkartılarak, cenaze arabasına konuldu. Saya'nın cenazesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırıldı.

  Yetkiler, olay hakkında şu bilgileri verdi:
  "Toprak altında yer alan pis su borusu patlamış ve zaman içinde toprağı yumuşatarak büyük bir oyuk oluşturmuş. Yumuşayan toprakta çatlatlar oluşmuş. Bu da göçüğe neden olmuş. Hayatını kaybeden bekçimiz de toprağın çökmesiyle birlikte düştüğü yere sıkışmış. Ulaştığımızda ölmüştü. Anladığımız kadarıyla solunum ve dolaşım yetmezliğinden hemen hayatını kaybetmiş."  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı