Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara'da Bangladeş satırıyla vahşet

  Hürriyet Haber
  13.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.07.1999 - 00:01

  Savunma ataşesi Tuğgeneral Sehafisür İslam'ın evindeki Bangladeşli bakıcı, katliam yaptı. Satırlı saldırgan, bilinmeyen bir nedenle ataşenin eşini ve çocğunu öldürdü, ataşeyi de ağır yaralayarak kaçtı.

  Ankara'da, Bangladeş Savunma Ataşesi Tuğgeneral Sehafisür İslam'ın evinde dün inanılmaz bir vahşet yaşandı.

  Ataşenin eşi Kısmet İslam ve 14 yaşındaki oğlu Şirazül Salih, evin bakıcısı tarafından boğazları kesilip, satırla doğranarak vahşice öldürüldü.

  Olay sırasında evine gelen ataşe Sehafisür İslam da evin bakıcısı ve yardımcıları Bangladeşli Hafızül Rahim tarafından satırlı saldırıya uğrayarak, ağır yaralandı. Saldırgan olaydan sonra kaçtı.

  SATIRLA DOĞRADI

  İnanılmaz vahşet, dün saat 13.00'te Cinnah Caddesi Kuşkondu Sokak'taki dubleks dairede işlendi. İki yıldır Bangladeş'in savunma ataşeliğini yürüten Sehafisür İslam'ın ev hizmetlisi Hafızül Rahim, bilinmeyen bir nedenle ataşenin eşi Kısmet İslam'a yatak odasında Bangladeş satırıyla saldırdı.

  Satırı peş peşe indiren bakıcı, ardından kadının boğazını kesti. Oda kapısını kilitleyen saldırgan, ataşenin 14 yaşındaki oğlu Şirazül Salih'in odasına yöneldi. Saldırgan, ataşenin oğlunu da yatağının üzerinde satırla vahşice öldürdü.

  Tam bu sırada Tuğgeneral İslam kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca anahtarıyla içeri girdi. Eve birinin geldiğini duyan bakıcı, pusu kurup kanlı satırıyla yine saldırdı.

  Sol kolu, sol omzu, sol kürek kemiği, sol kulak üzeri, sağ el ve alnından yediği satır darbeleriyle ağır şekilde yaralanan ataşe İslam, saldırganın elinden güçlükle kurtularak sokağa kaçtı. Ataşe sokakta İngilizce ‘‘Kapıyı kırın, eşimi ve çocuklarımı kurtarın’’ diye bağırarak yardım istedi. Ancak kısa süre sonra sokağa yığılıp kaldı. Bakıcı Hafızül Rahim ise Bangladeş tipi satırını bodrum kattaki garaj kapısına atarak kayıplara karıştı.

  ATAŞENİN DURUMU AĞIR

  Komşuların polise haber vermesiyle Tuğgeneral Sehafisür İslam hemen Numune Hastanesi'ne götürülerek ameliyata alındı. Generalin sağlık durumunun çok ciddi olduğu açıklandı. Eve giren polisler, Kısmet İslam ile oğlunun parçalanmış cesetleriyle karşılaştı.

  Ankara Emniyeti'nde alarm verilerek, Bangladeşli bakıcı Hafızül Rahim aranmaya başlandı. Bakıcının, 1.5 yıldır İslam Ailesi'nin yanında çalıştığı öğrenildi.

  Ataşe, ağır yaralı

  Bangladeş Büyükelçiliği Savuma Ataşesi Sharifol İslam'ı yaralayan ve İslam'ın eşini ve çocuğunu öldüren Rahman Hafizar, olayda yöresel bir satır kullandı. Orak gibi kısmen içe kavisli olan bu satır, mutfak işlerinde kullanılıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı