« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankara'da atletizm heyecanı

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği atletizm salon yarışları başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Naili Moran Atletizm Tesislerindeki yarışlar iki gün sürecek. Yarışın ilk gününde 60 metre engelli bayan ve erkekler, 400 metre bayanlar, 1500 metre bayan ve erkekler, bayanlar 3 adım atlama, erkekler uzun atlama müsabakaları gerçekleştirilecek.

Yarışlarda yarın ise 60 metre erkek ve bayanlar, 200 metre erkek ve bayanlar, 800 metre erkek ve bayanlar, bayanlar uzun atlama, erkekler 3 adım atlama ve bayanlar yüksek atlama mücadelesi yapılacak.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam, Ankaralı atletleri şampiyonalara en iyi şekilde hazırlamaya çalıştıklarını belirterek, “Gelecek hafta İzmir'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası öncesi sporcularımızın kendi durumlarını görmelerini istedik. Müsabakalara yaklaşık 150 sporcu katılıyor. Ayrıca İstanbul ve İzmir'den katılan sporcular da var. Katılan herkese açık bir müsabaka. Amacımız, sporcularımızın hazır bir şekilde şampiyonaya katılmaları sağlamak” diye konuştu.

Atletizm İl Temsilcisi İlyas Çirci de il yarışmalarını antrenörlerin isteği üzerine gerçekleştirdiklerini belirterek, “Antrenörlerin bilgisini alarak yarışma gerçekleştiriyoruz. Sporcular için uygun dönemlerde müsabakalar yapılıyor” dedi.

TÜRKİYE KROS ŞAMPİYONASI ANKARA'DA

Bu arada atletizmde Türkiye Kros Şampiyonası yarın Ankara'da yapılacak. Etlik'teki atletizm tesislerinde gerçekleştirilecek şampiyona, küçük kızlar ve erkekler, genç bayan ve erkekler, 23 yaş altı ve büyükler kategorilerinde düzenlenecek.

Şampiyonada 1500, 2000, 3000, 4000 ve 10 bin metre mesafe koşuları gerçekleştirilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler