« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankara'da at yarışı heyecanı

Cumhuriyetin 92. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 77. Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet koşuları yarın Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda yapılacak.

AA
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nda 3 ve daha yukarı yaşlı 17 İngiliz safkan atı yarışacak. Bu yıl 77'ncisi koşulacak Cumhurbaşkanlığı Koşusu saat 16.00'da başlayacak.

Çim pistte 2 bin 400 metre mesafede yapılacak koşuda, birincilik ikramiyesi 700 bin lira olarak belirlenirken, dereceye giren safkanlara toplam 1 milyon 190 bin lira ikramiye dağıtılacak.

77. Cumhurbaşkanlığı koşusunda; "Blaze to win", "Cihanım", "Enyalios", "Fly By Me", "Galiphan", "Perpect Warrior", "Sanzatu", "Temelhan", "Sweet Brew", "Baybaşkan", "Buldum Bak", "Büyük Ağa", "Güngör Baba", "Hosli", "Zealous Line", "Tatvan İncisi" birincilik için mücadele edecek.

Cumhuriyet Koşusu
Cumhuriyet Koşusu'nda ise 3 ve daha yukarı yaşlı 15 safkan Arap atı mücadele edecek. Birincilik ikramiyesi 1 milyon 100 bin lira olan Cumhuriyet Koşusu, çim pistte ve 1600 metre mesafede gerçekleştirilecek.

Koşuda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu'nu kazanan "Karaüzüm" ile "Baba Mevlüt", "Başeklavi", "Baydarşah", "Besleney", "Embir Han", "Kışlalı", "Tozan", "Cankardeşler", "Merih", "Reis Baba", "Tayfuner", "Uluer", "Uçan" isimli safkanlar yarışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz