Gündem Haberleri

  Ankara'da ambalajlı su ve bidona hücum

  Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)
  31.07.2007 - 13:44 | Son Güncelleme:

  ANKARA'da yarın başlayacak su kesintisi öncesi ambalajlı su satışlarında patlama yaşanırken, bidon satmak isteyen esnaf da toptancılara hücum etti. Artan talep nedeniyle ambalajlı su fiyatlarına da yüzde 25'e yaklaşan oranda zam yapıldığı öne sürüldü.

  Ankara’da ambalajlı su toptancılığı yapan Mahmut Şen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in su kesintisi uygulanacağını açıklamasının ardından ambalajlı suya talebin arttığını, buna paralel olarak üreticilerin de su fiyatlarına zam yaptığını söyledi. Mahmut Şen, “5 litrelik bir pet su, geçen hafta 2.5 YTL'ye satılıyordu. Su kesintisi açıklanmasından sonra 3.5 YTL’ye fırladı. Bu da, yüzde 25'yakın bir artışa tekabül ediyor” dedi.

  Bazı pet su üreticisi firmaların ise, kaynakların kuruduğunu öne sürerek piyasaya ürün vermediklerini belirten Mahmut Şen, bu firmaları ‘Stokçulukla’ suçladı.

  BİDONA HÜCUM

  Ankara'nın Samanpazarı, Ulucanlar semtindeki bidon toptancıları da esnafın hücumuna uğradı. Fabrikalardan toptancıya kamyonla gelen bidonların, işyerine inmeden perakendecilere satıldığı belirtildi. Bidon almak için sabah erken saatlerden itibaren gelerek uzun kuyruklar oluşturan esnafın, birbirleriyle yarışıp, zaman zaman da tartıştıkları bildirildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı