13 Ekim 2015 Salı 11:55

 ADnet  
Reklam için
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
OYUN
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
HÜRRİYET KAMPÜS
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
vimjo alışveriş
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Ankara
önceki haber      sonraki haber
19 Şubat 2008
Bilkent Senfoni’den müthiş bir konserBilkent Senfoni’den müthiş bir konserBilkent Senfoni Orkestrası, verdiği konserde, klasik müziğin dahileri Mendelssohn ve Dvorak’ın eserlerine yer verdi.

Konserİ, usta besteci ve şef Emil Tabakov yönetti. Genç kuşak piyanistlerin en parlak isimlerinden biri olan Emre Şen konserin solistliğin yaptı. Konserde Mendelssohn’nun "Op.25, Sol minör 1. Piyano Konçertosu" ile Dvorak’ın "Op.88, Sol majör 8. Senfoni"si seslendirildi.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Konserde şeflik görevini üstlenen Emil Tabakov çağın önemli Bulgar bestecilerinden ve önde gelen orkestra şeflerinden biri kabul ediliyor. 18 yaşında Rusçuk Devlet Senfoni Orkestrasını yöneten ve profesyonel anlamda ilk bestesini yapan Tabakov, Rusçuk Filarmoni Orkestrası, Sofya Solistleri Oda Orkestrası, Sofya Filarmoni Orkestrası, Belgrad Filarmoni Orkestrası ve Yeni Yıl Müzik Festivali’nde (Sofya) müzik direktörlüğü görevlerinde bulundu.

MÜZİKSEVERLE SUNULDU

2002 yılından bu yana Bilkent Senfoni Orkestrası birinci şefi ve müzik direktörü olan Emil Tabakov’un iki flüt ve piyano konçertoları ise Naxos firması tarafından tüm dünyada müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Bestecinin kendi yönetimindeki kayıtlar, Bilkent Senfoni eşliğinde ünlü Fransız sanatçılar Patrick Gallois (flüt), Philippe Bernold (flüt) ve Jean-Philippe Collard (piyano) tarafından icra edildi.

13 yaşında başladı

Solİst Emre Şen, Piyano derslerine 13 yaşında Profesör Nimet Karatekin’le başladı. 17 yaşında katıldığı İstanbul Mozart Yorum Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı ve Avusturya Kültür Ofisi’nce gönderildiği Salsbourg Mozarteum Yaz Okulu’nda ünlü Polonyalı pedagog Andrej Jasinski ile çalıştı. Prof. Ersin Onay ile sürdürdüğü eğitimini takiben, 1995 yılında İtalya’ya gitti ve çalışmalarına Marcella Crudeli ile devam etti.

Emre baŞarIdan baŞarIya koŞuyor

Lisans üstü eğitimini Amerikalı piyanist Kevin Kenner ile Londra’da Royal College of Music okulunda yine üstünlük derecesi ve konçerto dalında birincilikle tamamladı. Eğitimine Amerika’da Oxana Yablonskaya ile devam eden Emre Şen, 1995’tenan günümüze birçok uluslararası yarışmaya ve konser etkinliklerine katıldı. Türkiye’de İstanbul Müzik Festivali başta olmak üzere Ankara ve Anadolu Festivalleri’nde solo ve orkestra eşliğinde konserler verdi.arkadaşıma yolla yazıcı için
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH