Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 22ºC
07 Ekim 2015 07:13

Bahçıvanlık kursu nisanda başlıyor

Bahçıvanlık kursu nisanda başlıyor

Çankaya Belediyesi’nin nisan ayında düzenleyeceği bahçıvanlık kursları için kayıtlar başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan deneyimli ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarları tarafından verilen dersler teorik ve pratik olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Fidan dikimi, çim ekimi, ağaçlarda ve çalılarda budama, bitki bilgisi, bitki hastalıkları ve mücadelesi gibi konulardan oluşan eğitimler ile yurttaşların bahçe ve balkonlarını daha bilinçli bir şekilde yeşertmeleri hedefleniyor. Sinevizyon eşliğinde düzenlenen eğitimlerin sonunda kursiyerlere Çankaya Belediyesi tarafından sertifika da veriliyor.
Yılmaz Güney Sahnesi’nde verilecek olan teorik eğitimlerin ardından Çansera Kent Bahçesi’nde uygulamalı dersler alacak olan kursiyerlere yine belediye tarafından bahçıvanlık eğitimi ve bahçe bakım takviminden oluşan bir kitap seti de hediye edilecek. İlgilenen vatandaşların Kızılay’da bulunan Çankaya Belediyesi Emek Hizmet Binası’nda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler SaldırıTürkiyeVan PersieO Ses TürkiyeKelebekMatthew McConaughey GoldpodolskitwitterLukas PodolskiPoyraz KarayelInterseçim 2015sokağa çıkma yasağıKirsten Dunsthatırla gönül