Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Buzda tarihi transfer

13 Ekim 2013

  Milli takımda forma giyen Başkent’in yetiştirdiği yıldız buz hokeyi oyuncularından Seda Demir, Çek Cumhuriyeti’nin HC Litvinov takımına geçti.

  Türk Buz Hokeyinde bir ilk gerçekleşti ve milli takımda forma giyen Seda Demir, Avrupa’ya giden ilk bayan sporcu oldu. Seda, yeni sezonda, Çek Cumhuriyeti Bayanlar Buz Hokeyi Extra Ligi ekiplerinden HC Litvinov forması giyecek.
  5 yıldır buz hokeyi ile ilgilenen 19 yaşındaki sporcu, kariyerinde önemli başarılar elde etti. Buz hokeyine Başkent Yıldızları Kulübü’nde başlayan Seda, 3 sezonda ikincilik ve dördüncülük yaşadı. Seda, sonrasında formasını giydiği Milenyum Paten Kulübü ve Genç Ankaralılar Kulubü’nde birer şampiyonluk yaşadı.
  Milenyum ile Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasına katılan Demir, Romanya temsilcisi ile oynanan karşılaşmada, maçın en iyi oyuncusu seçildi.
  2012’de Çek Cumhuriyeti’nde yapılan International Tachov Women Challenge Cup’a giden ve Seda’nın kaptanlığını yaptığı takım, turnuvada şampiyon oldu.

  BUZ HOKEYİNDE SEVİYE YÜKSELDİ

  Demir, 2012-2013 sezonunda İzmir’de yapılan Dünya Şampiyonası Eleme Grubu müsabakalarında Bulgaristan ile oynanan maçın en iyi oyuncusu seçildi. Turnuva sonunda ise Türkiye’nin en iyi oyuncusu ve turnuvanın en iyi forvet oyuncusu ödülünü aldı.
  Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, son dönemde federasyon tarafından gerçekleştirilen gelişim kampları, yurtdışı eğitimler, gidilen turnuvalar ve deneyimli Milli Takım Antrenörleri sayesinde bayan hokeyinde de seviyenin yükseldiğini belirtip, “Temennimiz önümüzdeki günlerde daha fazla sayıda bayan sporcumuzun Avrupa’da forma giyip, ülkemizi temsil etmesi” diye konuştu.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding