Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kaymakam'dan "Suriyeli mülteci dul kadın" istedi

Hasan POLAT/DHA
14 Mayıs 2013
  "Suriyeli dul kadın" istedi

  Ankara Kazan'da Kaymakam Veysel Beyru’nun düzenlediği halk günü toplantısına 80 yaşındaki Necati Yıldırım'ın ilginç isteği damga vurdu.

  Toplantıya katılan 80 yaşındaki Necati Yıldırım, Kaymakam Beyru'ya, “Duydum ki Türkiye’deki kamplarda Suriye’den gelen çok sayıda dul bayan varmış. Helal süt emmiş bir bayanla evlenmek istiyorum” dedi. Kazan Kaymakamı Veysel Beyru ise Necati dedenin talebi karşısında ne yapacağını bilemedi.

  EVLENMEK İSTİYORUM

  Necati Yıldırım, 9 ay önce eşini kaybettiğini ve 4 çocuğu olduğunu, ancak kendisine bakmadıkları için evlenmek istediğini belirtti. Yıldırım, “Duydum ki Türkiye’deki kamplarda Suriye’den gelen çok sayıda dul bayan varmış. Bunların içinden 50-60 yaşlarında abdestinde namazında olan, helal süt emmiş bir bayanla evlenmek istiyorum” dedi. SSK’dan emekli olduğunu söyleyen Necati Yıldırım, Kazan’da arsa ve tarlalarının yanında oturduğu evin de kendisine ait olduğunu söyledi.

  KAYMAKAMLIĞA DAHA ÖNCE DE BAŞVURMUŞ

  Herhangi bir sağlık sorununun olmadığını da belirten Necati Yıldırım’ın daha önce de aynı taleple birkaç defa kaymakamı makamında ziyarete gittiği öğrenildi. Kaymakam Beyru ise yaşlı vatandaşa, “Necati amca; bu çok hassas bir konu, dikkat et. Evlenmek vaadiyle seni dolandırmaya kalkanlar olabilir. Ancak bu nasıl olur, ne yaparız bilemiyorum. Böyle bir şey olabiliyor mu, ya da kamplarda Türkiye’den biriyle evlenmek isteyen bayanlar var mı, bir bakalım. Olursa sana yardımcı oluruz” dedi.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/05/2013 - 12:13
  yahu asıl faşizm nerede kimse anlamıyor, faşizmin göz bebeği kadın erkek ilişkilerinde... Şimdi bu beyefendi ve birçok başka erkek, savaştan kaçan Suriyeli dul kadınlara destek olmak istiyordur. Çok güzel , bravo diyorum. Lütfen olsunlar. Ama evlenmek yoluyla destek olmak durumu SÖMÜRMEKTİR
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/05/2013 - 12:18
  Savaştan canını kurtarmak için her şeyini, tüm hayatını geride bırakıp henüz acılarının yasını bile tutamamış kadınlar bu insanlar. Sahile vurmuş balıkları mundar olmadan kovama doldurayım diye heveslenen sözüm ona dindar erkek arkadaşlar aklınızdan geçen fikirlerden utanın diyorum. Ayıptır ya...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/05/2013 - 23:47
  AHIN GİTMİŞ VAHIN BİLE KALMAMIŞTIR BE DEDE OTURDA ALLAH ALLAH DE ,BU YAŞAT NEYİNE LAZIM EVLENMEK .
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/05/2013 - 14:54
  NECATİ DEDE ÇOK HAKLI. YANLIZ KALMIŞ SURİYELİ KADINLAR İÇİN EVLENDİRME PROGRAMI YAPILSA REYTİNGLERİ ALT ÜST EDER.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/05/2013 - 15:17
  Kaymakamın yerinde olmak istemezdim :)) Eh Dedemiz biliyordur eminim ki, "Sosyal ve Hukuk" Devletiyiz. Evlenmek hepimizin hakkı ve Devlet de, bunun maddi manevi destekçisi olmak zorunda:) (Allah iyiliğini versin dedeee)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/05/2013 - 17:02
  Suriyeli bayanlarla evlenenler mağdur. Zira resmen evlenmek için belediyenin istediği hiç bir belgeleri yok. Olsa da bu evrakları tasdikleyen yok. İmam nikahıyla evlenirim sonradan evli çıkar diyorsanız, doğum hastalık gibi durumlarda da sigortadan para almam cebimden karşılarım diyorsanız buyrun
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding