Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kayseri dört günlüğüne Ankara’ya taşınıyor

16 Ekim 2012
  Kayseri Ankara’ya taşınıyor

  Kayseri, tarihi, kültürü ve lezzetiyle dört gün boyunca Ankara’da yaşanacak.

  Başkent, tarihi, kültürü, konukseverliği ve yemekleriyle Anadolu’nun gözde kenti Kayseri’yi ağırlamaya hazırlanıyor.
  18-21 Ekim tarihleri arasında ATO Congresium Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Kayseri Tanıtım Günleri’nde Kayseri’nin güzellikleri yüzbinlerce ziyaretçi ile buluşacak. “Kadim Kent Kayseri” sloganıyla düzenlenecek olan etkinliklerde Kayseri kültürü tanıtılırken birbirinden ünlü sanatçılar da sahne alacak.

  Hedef 500 bin ziyaretçi

  Tanıtım günlerinde Kırıkkale, Konya, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Bolu, Eskişehir ve Çankırı’dan da ziyaretçi bekleniyor. Ayrıca 500 bin Anadolu insanını Kayseri ile buluşturmak amaçlanıyor. Turizm potansiyelini artırmak, Erciyes’te kuvvetlenen kış turizmini ve dev çalışmaları Ankaralılara tanıtmak, Kayseri firmalarının Türkiye ve dünya pazarına yükseleceği bir basamak oluşturmak hedefleniyor.

  Elia Kazan filmleri gösterilecek

  18 Ekim Perşembe günü 13.30’da Mehter Takımı gösterileri ile başlayacak etkinlikte, Kayseri kökenli bir ailenin mensubu olan Oscar ödüllü yönetmen Ellia Kazan’ın film gösterimi de yapılacak. Şehrin dünyaca ünlü mantısı, pastırması, sucuğu, börek ve sarmaları da standlarda Ankaralıların damak tadına hitap edecek. Etkinlikte ayrıca, sergiler, söyleşiler ve paneller ile Kayseri tarihi, kültürü ve ekonomisi de anlatılacak.

  Cumhurbaşkanı da katılacak

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katılacağı tanıtım günlerinde, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri İl Özel İdaresi Başkanı Mustafa Atsız, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Asaf Mehmetbeyoğlu, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Şeker Fabrikaları Yönetim Kuru Başkanı Hüseyin Akay, GESİAD Başkanı Hamdi Kınaş, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan’ın yanı sıra Kayserili bürokratlar ve iş adamları da hazır bulunacak.

  hurriyetemlak.com - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding