Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Vericiler kalkacak Şentepe şenlenecek

Fatih TEKECİ
4 Temmuz 2012
Vericiler kalkacak Şentepe şenlenecek

İlk kez Ankara Hürriyet’in, “Şentepe’de vericiye Çamlıca modeli” manşetiyle duyurduğu Şentepe’deki televizyon vericilerinin kaldırılmasına yönelik projeni hazırlıkları tamamlandı. Başkan Yaşar, müjdeyi, “Temmuz ayı sonunda başlayıp, bir yıl içinde tamamlayacağız” diye verdi.

Yenimahalle Belediyesi, Başkent’in önemli kentsel sorunlarından biri olarak gösterilen Şentepe’deki “televizyon vericileri”ni kaldırmak için düğmeye bastı. Vericilerin bulunduğu Şentepe bölgesinde yer alan 160 gecekonduyla anlaşarak yıkım işlemini tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, bölgedeki 40 bin metrekarelik alanla ilgili proje hazırlıklarını tamamladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni projenin detaylarını Ankara Hürriyet’e anlattı.

Temmuz sonu başlıyor

Yıllardır çevresinde oturanlar için sağlık açısından tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan bölgeyi, vericilerden arındırarak Başkent’e kazandırmak istediklerini kaydeden Yaşar, müjdeli haberi, “Temmuz ayı sonunda başlayıp, bir yıl içinde tamamlayacağız” diye verdi. Projenin Başkent’e hayat vereceğini ifade eden Yaşar, sosyal alanlarla donatacakları ve “seyir terası” haline getirerek kullanıma açmayı amaçladıkları Şentepe projesiyle ilgili şunları söyledi:

Mania hattını bekliyorduk

“Şentepe, seçim döneminde temizleyeceğimi vaat ettiğim, hayalimdeki ve zor bir projeydi. Uzun süredir mania hattını bekliyorduk. Çünkü TRT ile de görüşüyoruz, oradaki direkler tek bir çatı altında toplanacak ve bu direk mevcut mania hattının verdiği izinden daha yüksek olacak. Projeyi hayata geçireceğimiz bir yılın sonunda ise TRT’nin yeri kendisinin olduğu için o yerinde kalacak, diğer vericiler ise Yakacık’a taşınacak.

Vatandaş Ankara’yı seyredecek

Ankara’nın yüzde 90’lık kısmının görüldüğü bu alanda 160 gecekonduyu yıkarak oluşturduğumuz 40 bin metrekarelik alanımız var. Bu şekilde önce kanserojen madde yayan bölgeden vatandaşımızı kurtardık, şimdi de direklerden kurtulacağız. Alan üzerine ise ağaçlandırma çalışması yaparak, spor kompleksleri, yöresel pazarlar, kafeler, yürüyüş yolları ve spor aletleri ile donatacağız. Burası Ankara’nın gözlem ve dinlenme alanı haline gelecek. Vatandaş, nargile, çay içecek, seyir terasından Ankara’yı seyredecek.”

yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.