Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
09 Ekim 2015 Cuma 06:14

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Ankara Haberleri

Ayna grubundan ‘Rock tarzı’ ilahi

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Elif KOÇAK/ ANKARA (A.A) 25 Ağustos 2010
Ayna grubundan ‘Rock tarzı’ ilahi
Ayna Grubu, TRT için ramazan ayına özel bir ilahi klibi hazırladı. Grubun solisti Erhan Güleryüz “Format itibariyle ilahilerin gürnümüz müzik alt yapısıyla seslendirilmesi çok güzel tepkiler aldı” dedi.

SOLİSTLİĞİNİ Erhan Güleryüz’ün yaptığı Ayna Grubu, TRT için Ramazan ayına özel bir ilahi klibi hazırladı. Grubun müzik tarzını ve kullandığı enstrümanları değiştirmeden yorumladığı “Can Ellerinden Gelmişem” isimli ilahiye çektiği klip, TRT ekranlarında izleyiciyle buluştu.

Bu aya özel şarkılar

Grubun solisti Erhan Güleryüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sinema yönetmeni Onur Ünlü’nün çektiği klibin Ramazan ayının anlamına ve duygusuna hitap ettiğini söyledi.
Daha önceki yıllarda birçok müzisyenin Ramazan’la ilgili ilahiler, bu aya özel şarkılar seslendirdiğini dile getiren Güleryüz, “Bize de geldiler (böyle bir klip çeker misiniz?) dediler. Bizde çok mutlu olduk ve projeye katıldık” dedi.

Onlar için güzel bir çalışma oldu

Grubun müzik tarzının dışına çıkmadan “Can Ellerinden Gelmişem” adlı ilahiye klip hazırladıklarını anlatan Güleryüz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Klip yayınlandıktan sonra geri dönüşler olumlu yönde oldu. Format itibariyle ilahilerin günümüz müzik alt yapısıyla seslendirilmesi çok güzel tepkiler aldı. Aslolan gençlerin bu tarzdan uzak kalmaması. Onlar için de güzel bir çalışma oldu diye düşünüyoruz. Sevgili Onur Ünlü, 2 yıldır Ramazan’da bu projeleri hayata geçiriyor, kendisini tebrik ediyorum ayrıca TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’i cesaret gerektiren bu çalışmadan ötürü kutluyorum.”

Samimi olarak projede yer aldı

Güleryüz, 1950’li yıllarda birçok müzisyenin farklı inanç ve dinlerden bu tür ilahileri seslendirdiğini ifade ederek, “Biz de Onur’un teklifi üzerine bu ilahiyi seslendirdik. Samimi olarak bu projede yer aldık. Gelen tepkiler o kadar sıcak ki genç müzisyenlerin de bu eserlerden uzak kalmaması gerekiyor diye düşünüyorum” diye konuştu. Yorumladıkları ilahinin seçimini yönetmen Ünlü’nün yaptığını anlatan Güleryüz, “Bu ilahiyi okurken o manevi atmosferi hissettik. İlahinin soundunun belirlenmesinde zorluk yaşadık. Yaklaşık 1 aylık çalışmanın sonucunda sound belli oldu” dedi. Güleryüz, ilahi ritmini rock soundu bir müziğin içine yerleştirmenin zor olduğunu, ancak buna değdiğini ifade etti. 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH