ANKARA HABERLERİ

Ankara’yı tanıyamadım

Uğur YILDIRIM
28.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Arzu Kahraman Tolga Yılmaz çiftinin düğününde bir araya gelen ünlü yönetmen Sinan Çetin, Ankara’da şahit olduğu değişimi “Ankara’yı tanıyamadım” sözleri ile ifade etti.

Uğur YILDIRIM

ÜNLÜ yönetmen Sinan Çetin, okul yıllarının geçtiği Ankara’daki değişimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Ankara’yı tanıyamadım” sözleri ile anlattı.

Rixos Otel’de gerçekleşen Arzu Kahraman - Tolga Yılmaz çiftinin düğünü siyaset, bürokrasi ve sanat dünyasından önemli isimleri bir araya getirdiği. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Sinan Çetin, düğün öncesi otelin lobisinde bir süre sohbet ettiler. Ünlü yönetmen Çetin, şunları söyledi:

“İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite hayatım yıllar önce Ankara’da geçti. O nedenle iyi bildiğim bir kentti. Ancak yıllar sonra Ankara’ya gelirken, uçağım Esenboğa üzerinde alçalmaya başladığında gördüğüm Ankara karşısında çok şaşırdım ve yanlışlıkla başka bir kente geldiğimi düşündüm. Ankara’nın değişimine ve güzelleşmesine inanamadım.”

Başkan Melih Gökçek de, ünlü yönetmenin övgü dolu sözleri karşısında Ankara için her zaman en isini yapmaya çalıştıklarını belirterek, teşekkür etti. Sohbetin ardından grup düğünün yapılacağı salona geçti.

Üç şahitli nikah

Mimar Arzu Kahraman ve bir ilaç şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışan Tolga Yılmaz düğünü için gelen konuklar aile büyükleri tarafından balo salonunun girişinde karşıladı. Konuklar, Kahraman ve Yılmaz çiftin ailelerini tebrik ettikten sonra salondaki yerlerini aldılar. Son hazırlıklarını tamamlayan genç çift alkışlar eşliğinde salona girdi. Çiftin nikahını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Yönetmen Sinan Çetin, gelin Arzu Kahraman’ın nikah şahitliğini ortaklaşa yaparken, damat Tolga Yılmaz’ın şahidi ise Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin (STM) Direktörü Murat Kadir Tural oldu.

Üç değil beş çocuk

Nikahı kıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genç çiftlere üç çocuk yapmaları yönündeki tavsiyesini hatırlattı.

Gökçek’ten sonra mikrofonu eline alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu da, esprili konuşması ile davetlilere neşeli anlar yaşattı. Aksu, “Başbakanımız üç çocuk diyor ama, bence üç de yetmez beş çocuk yapmalısınız. Bu nedenle bir an önce gidip çalışmaya başlayın” dedi.

Başkan Gökçek, nikahı kıydıktan sonra evlilik cüzdanını Abdülkadir Aksu’ya vererek uygun gördüğü tarafa teslim etmesini rica etti.

Aksu da cüzdanı gelin Arzu Kahraman’a verdi.

Düğüne kimler katıldı

DÜĞÜN töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Başkan Melih Gökçek ve yönetmen Sinan Çetin’in dışında, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Bilgiç, üst düzey bürokrat ve iş dünyasının önemli isimleri hazır bulundu.

Protokol masasında geçen sohbette, Sinan Çetin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da bilgisi dahilinde yürütülen yeni bir film projesine ilişkin bilgi verirken, Abdülkadir Aksu ile Melih Gökçek’in masadaki diğer konuklarla neşeli sohbeti dikkat çekti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara’yı tanıyamadım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı