"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Ankara’yı felç ettiniz

YER Ankara’nın göbeği ve trafiğin zaten hep yoğun olduğu Bakanlıklar semti, hem de hafta sonu, bir sürü alternatif varken AKP’li başkanlar Rixos Otel’de toplantı yapıyor.

Tabii toplantı ayrıcalıkların olunca normal vatandaş hiçbir yere gidemiyor ortalık polis ve siyah araba kaynıyor. Zaten sıkıntıda olan vatandaşlar hiçbir yere gidemiyor işlerini takip edemiyor. Tam bir rezalet.
Bakınız siyasetçi arkadaşlar; sizin gözünüzle bizim gözümüz aynı görmüyor galiba, vatandaşın refahı adına yapılması gereken bu toplantı o vatandaşa eziyet haline dönüştü, başka yermi yoktu da Ankara’nın tam ortasını felç ettiniz? Polis ile vatandaşı karşı karşıya getirdiniz. Binlerce arabanın harcadığı yakıt ve vatandaşların zaman kaybı da ayrı bir durum.
Ahmet Şükrü GÜRHAN

CHP’ye sesleniş

KOŞULLARIN bizleri ve sizi mahkum ettiği yeni bir dönemi iyi algılamak ve iyi yorumlamak zorundayız.
Halen Küba’da Fahri Konsolusluk ve Dış Ticaret işi yapan bir arkadaşım, “63 yıllık yaşamımda hiç bir sol partiye oy vermedim,bu kez oyum Gandi Kemal’e” demişti.
Bu ve benzeri örneklerden de anlaşılacağı üzere; yeni dönemde CHP, sadece partililerden, sempatizanlardan değil tüm yurttaşlardan iltifat görecektir.
Bu anda ülkemizin; üniter yapısı, birlik ve beraberliği, demokratik Cumhuriyet ilkeleri, kuvvetler ayrılığı, laik yapısı gerçektende tehlike altındadır.
Ülkemiz; yolsuzluk, yoksulluk, hukuksuzluk, adam kayırmacılığı, devletin temel kurumlarıyla çatışma, cemaat ve tarikat sultası, parti içi demokrasi dışılık ve haksız zenginleşmenin sarmalındadır.
Bu bilinçle herkesi sağduyuya davet ediyoruz.
Kaçan her trenin peşinden koşmak yerine, ayağımıza gelen bu trende bize uyan kompartmanda yer almalıyız.
Eğer bu yeni dönemde kısır çekişmelere, post kavgalarına, kayıkçı kavgalarına kendimizi kaptırırsak CHP’ye umut bağlayanları hayal kırıklığına uğratabiliriz.
Geçmiş dönemlerde aday gösterilip seçilenler ne denli saygın kişiler idiyse bu dönemde aday gösterilip seçilenlerde en az onlar kadar saygındırlar.
Henedana karşı verdiğimiz mücadele, hanedan kültürünü dayatarak etkisiz kılınmamalıdır.
Galip HIRKA

GÜNÜN SÖZÜ


“ZONGULDAK’ta 30 madencinin yaşamını yitirmesine neden olan olaydaki zafiyetin kimden kaynaklandığı acilen tespit edilmeli, Cumhuriyet savcıları acilen harekete geçmeli, ihmali görülen kişi ve kurumlar hakkında hemen dava açmalıdır. ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusu İş Kanunu’nun en önemli maddelerini oluşturuyor ve bu konuya ilişkin 40’a yakın yönetmelik bulunyor. Kanunların arkasına dolanarak, taşeron çalıştırılması nedeniyle yasalar madenlere giremiyor.”

Beyaz ete dikkat

“KIRMIZI et fiyatlarının yüksekliğinin, satın alma gücü düşen vatandaş tavuk ve balık tüketimine yöneliyor. Balık avı yasağı başladı. Kırmızı et alamayan vatandaşın tek alternatifi tavuk eti kaldı. Şimdi piknik mevsimi, talep artıyor. Bir de Rusya’ya yapılacak ihracatın kotasının 3 kat artarak 150 bin tona çıkmasıyla üretimde oluşabilecek boşluk, beyaz et fiyatlarının artmasına neden olabilir. Yetkililerimizi şimdiden önlem alınması için uyarıyoruz.”
Bendevi PALANDÖKEN-TESK Başkanı

Aras Kargo özür diledi


ARAS Kargo AŞ; okurumuz Doç.Dr. H. Kart Köseoğlu’nun, profesörlük jüri raporları Aras Kargo’da kaybolması üzerine yazdığımız “Nasıl kusura bakarım”(20.5.2010) başlıklı yazıya şu açıklamayı yaptı: “Aras Kargo müşteri memnuniyetini ön planda tutan, teslimatların zamanında ve hiçbir hasar görmeden yapılması için teknolojinin bütün imkânlarını müşterisine sunan Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketidir. Bu nedenle sizlerin memnuniyeti bizim için esastır. Aras Kargo olarak bizi tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz. Siz değerli müşterimizin firmamıza yapmış olduğu geri bildirim, bizim de işimizi daha dikkatli yapmamızı ve hatalarımızı görmemizi sağladı. Kargonuzun kaybı sebebiyle yaşanan sıkıntıdan ötürü son derece üzgün olduğumuzu iletir, müşteri memnuniyeti sağlamanın firmamızın temel misyonu olduğunu belirtmek isteriz. İlettiğiniz konu doğrultusunda sıkıntının yaşandığı Sanbir Şube ve Aras Kargo’nun tüm şubelerinde güvenlik ile ilgili tüm düzenleyici faaliyet çalışmalarımızı arttırdığımızı belirtir, sorunun yaşandığı andan itibaren tarafınıza bilgi aktarımında sıkıntı yaşatan personellerimize ciddi anlamda uyarıların sağlandığını ve gerekli aksiyonların alındığını tarafınıza iletiriz. Yaşatmış olduğumuz sıkıntıdan dolayı özür dileriz.”
X