Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Ankara’ya 2 yeni şehir hastanesi

  12 Eylül 2013 - 01:10Son Güncelleme : 11 Eylül 2013 - 18:58

  Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla 14 ilde kamu-özel işbirliğiyle gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının imza töreni bugün İstanbul’da yapılacak. Hastanelerin 2’si Ankara’da inşa edilecek.

  Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şehir hastanelerinin yapımıyla ilgili sürecin başladığı bildirildi. Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 14 ilde kamu-özel işbirliği ile gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının imza töreninin bugün İstanbul’da Haliç Kongre Merkezinde yapılacağı belirtildi. Törende, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra şehir hastanesi projesi imzalanacak 14 ilin milletvekilleri, yöneticileri ve temsilcilerinin de hazır bulunacağı ifade edildi.

  ETLİK VE BİLKENT’E İNŞA EDİLECEK

  2’si Ankara’da Etlik ve Bilkent olmak üzere 14 ilde kamu özel işbirliğiyle gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesinin toplam yatak kapasitesinin 24 bin 405 olacağı, şehir hastaneleri kampüslerinde genel hastanelerin yanı sıra kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi, kalp damar hastalıkları hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, onkoloji hastanesi, ruh sağlığı hastanesi, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi gibi dal hastanelerinin bulunacağı kaydedildi.

  Etiketler:
  AnkaraBugün11 ºCParçalı Bulutlu
  • Perş14 ºC
  • Cuma13 ºC
  • Cmts12 ºC
  • Pazr12 ºC
  • Pzts15 ºC
  • Salı16 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı