Gündem Haberleri

  Ankara ve İzmir yine karıştı

  hurriyet.com.tr/GÜNDEM
  02.06.2013 - 16:25 | Son Güncelleme:

  Taksim Gezi Parkı eylemine destek amacıyla Ankara, İzmir ve Adana'da toplanan gruplara müdahale etti. Ankara' da polis göstericilere müdahale etti. 100'ün üzerinde gösterici gözaltına alarak Ankara Emniyet Müdürülüğü'ne götürüldüğü öğrenildi. CHP milletvekillerinin de göstericilerle otobüslere binerek Ankara Emniyet Müdürülüğü'ne gittiği bildirildi.

  ANKARA

  Eylemciler, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara destek vermek gerekçesiyle öğle saatlerinde Kızılay'da toplanmaya başladı. Protestocuların araç trafiğini aksatması üzerine polis, meydana çıkan yolları kapattı.Ankara' da polis  göstericilere müdahale etti. Ankara' da bugün de devam eden gösterilerde 500'ün üzerinde kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  Ankara ve İzmir yine karıştı Eyleme İstiklal Marşı molası

  ANKARA'DA OLAYLAR - FOTO GALERİ

  Burada bir süre çeşitli sloganlar atan eylemciler, Atatürk Bulvarı ve Milli Mücadele Caddesi'nden Başbakanlığa doğru yürüyüşe geçti. Başbakanlığın çevresinde barikat oluşturan eylemcilere tazyikli su ve gazla müdahale edildi.

  Bir eylemcinin elindeki Türk bayrağını toplumsal olaylara müdahale aracına (TOMA) asma isteğini, çevik kuvvet polisleri yerine getirdi. Polisin Türk bayrağını TOMA'ya asması gruptakilerce alkışlandı.

  Polis, Milli Müdafa Caddesi'ndeki gruba da taş atmaları üzerine tazyikli su ile müdahale etti. Bu arada, atılan gazdan etkilenenler, olay yerine gelen ambulanslarla hastanelere götürülüyor.

  Ankara ve İzmir yine karıştı Antalya yangın yerine döndü

  İZMİR

  İzmir’de Basmane Meydanı’ndaki göstericiler polisin biber gazı ve su sıkarak müdahalede bulunması sonrası yeniden Gündoğdu Meydanı’na yöneldi.

  MÜDAHALEDEN KARELER / FOTO GALERİ

  Polis peşlerinden koşup yakaladığı eylemcilerden bazılarını gözaltına alırken, coplu müdahalede de bulundu. Bazı çevik kuvvet polislerinin sahilde oturan genç kızların saçını da çektiği görüldü. Gündoğdu Meydanı’nda çatışmaların yaşanması üzerine göstericilere destek verenlerin sayısı arttı, saat 18.30 sıralarında 10 bine yaklaştı.

  İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda eylemlerini sürdüren topluluktan bir grup, yeniden, polis ekiplerinin bulunduğu Basmane Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti..Polis Alsancak' a doğru ilerlemelerine izin vermedeği gruba müdahale etti. Göstericilerle polis arasındaki gerginlik sürüyor..

  ADANA'DA GEZİ PARKI'NA DESTEK YÜRÜYÜŞÜNDE OLAYLAR ÇIKTI

  ADANA

  Adana'daki müdahalelerin yoğunlaştığı yerler arasında Gazipaşa ve Sular Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı... Söz konusu noktalarda tıbbı yardıma ihtiyaç olduğu ifade ediliyor.

  Adana'da gözaltına alınanların serbest bırakılması için saat 17.00'de Abidin Dino Parkı'nda basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

  ANKARA'DA TAKSİM GEZİ PARKI GERGİNLİĞİ

  5 GÜNDE NELER OLDU

  Ankara ve İzmir yine karıştı BEYAZ SARAY'DAN GEZİ PARKI AÇIKLAMASI

  Ankara ve İzmir yine karıştı Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

  Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı
  Gazda yanlışlık var eyvallah Gezi Parkı eyleminin bilançosunu açıkladı "Maalesef birçok yanlıştan bahsedebiliriz"

  Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı
  Taksim'de şenlik Beşiktaş'ta gerginlik İzmir'deki gösterilerde korkulan olmadı Ankara'da gergin saatler

  POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri

  Ankara ve İzmir yine karıştı
  Dünya izledi Yabancı ajanslar böyle gördü Yurtdışındaki Türklerden büyük destek

  POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri

  Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı Ankara ve İzmir yine karıştı
  İzmir'de Gezi Parkı protestosu Antalya'dan 'Gezi' desteği Gezi'de renklerin kardeşliği

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı