Gündem Haberleri

  Ankara ve İstanbul'da sis

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Sabah saatlerinde Ankara ve İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu. Esenboğa Havalima'nında sabah saatlerinde etkisini gösteren sis nedeniyle Diyarbakır ve Erzurum seferleri iptal edildi, İstanbul, İzmir, Kars ve Van seferleri ise 3-3.5 saat gecikmeli olarak yapılabildi. İstanbul'da ise bazı vapur seferleri yapılamadı.

  Esenboğa Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara-Diyarbakır arasında saat 07.55'te yapılması gereken TK 642 sayılı sefer, sis nedeniyle iptal edildi. Aynı şekilde, Diyarbakır'dan Ankara'ya gerçekleşmesi gereken TK 643 sayılı sefer de Diyarbakır Havaalanı'ndaki sis nedeniyle yapılamadı.

  Erzurum ile Ankara arasındaki TK 662 ve TK 663 sayılı karşılıklı seferler de Ankara'daki sis nedeniyle iptal edildi.

  Ankara'dan bu sabah İstanbul, İzmir, Kars ve Van'a yapılması gereken seferler de sis nedeniyle gerçekleştirilemedi. Bu uçuşlar, öğlen saatlerine ertelendi . Bu arada, Ankara-İstanbul arasında saat 08.20'de yapılması gereken TK 111 sayılı uçuş, saat 12.00'de yapılacak olan TK 115 sayılı sefer ile birleştirildi.

  Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) Şehir Hatları İşletmeleri 'nden verilen bilgiye göre, saat 06.10'dan itibaren yapılamayan Anadolu ve Rumeli Kavağı, Sarıyer ve Beykoz çıkışlı seferler saat 09.00'da normale döndü.

  İstanbul Boğazı öğlen saatlerine kadar sis nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişine kapatıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı