Gündem Haberleri

  Ankara ve İstanbul'da Ali İsmail Korkmaz eylemlerine polis müdahalesi

  Mehmet AKTARAN - Naci YÖNER / İstanbul DHA - AA
  22.01.2015 - 18:28 | Son Güncelleme:

  Ankara ve İstanbul'da Ali İsmail Korkmaz kararını protesto için toplanan gruplara polis biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti.

  ANKARA'DA POLİS MÜDAHALESİ / FOTO GALERİ

  Korkmaz'ın ölümüyle ilgili Kayseri'de görülen davada verilen karara tepki göstermek amacıyla bir grup Güvenpark'ta toplandı.

  Burada basın açıklaması yapan grup, daha sonra Ziya Gökalp Caddesi'ne yürümek istedi. Polisin uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruptakilere, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi.

  Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan gruptakilerden bazıları gözaltına alındı.

  İSTANBUL'DA POLİS MÜDAHALESİ

  Ali İsmail Korkmaz ile ilgili kararı protesto eden gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti; 10'a yakın gösterici gözaltına alındı.

  Kadıköy'de, Eskişehir'deki Gezi olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz ile ilgili mahkeme kararını protesto eden gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler polise havai fişek atarken, 10'a yakın kişi gözaltına alındı.

  Ankara ve İstanbulda Ali İsmail Korkmaz eylemlerine polis müdahalesi ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINDA KARAR ÇIKTI

  Ankara ve İstanbulda Ali İsmail Korkmaz eylemlerine polis müdahalesi

  ESKİŞEHİR'DE BASIN AÇIKLAMASI


  İnönü Caddesi'nde toplanan ve ellerinde dövizler bulunan gruptakiler, slogan atarak Yeni Bağlar Mahallesi İsmet İnönü Caddesi'ndeki Ali İsmail Korkmaz'ın heykelinin bulunduğu alana yürüdü.

  Burada, grup adına konuşan Şahabettin Arpacı, sanıklara verilen cezanın yetersiz olduğunu belirterek, "Ali İsmail Korkmaz Eskişehir'de öldürüldü, davasının görüldüğü Kayseri'de karar verildi. Bu dava henüz bitmedi. Halk bitti demeden bu dava bitmeyecek, bu dosya kapanmayacaktır” dedi.

  Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atan gruptakiler dağıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı