Gündem Haberleri

  Ankara Valisi Yüksel: İstihbarat zaafı yoktur

  Hürriyet Haber
  21.09.2013 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Emniyet'e ve polisevine düzenlenen saldırıyla ilgili "Herhangi bir istihbarat zaafı yoktur" dedi.

  Ankara Valisi Yüksel dün Emniyet'e ve polis evine düzenlenen roketli saldırıyla ilgili açıklama yaptı.Yüksel'in konuşmasından satırbaşları:

  Şahıslar "Teslim ol" uyarısına ateşle karşılık vermişlerdir.Defalarca uyarı yapılmasına rağmen saldırganlar ateş açtı ve biri ölü biri yaralı ele geçirilmiştir.Polisimizin elde ettiği bilgiler ve kullanılan silahlar kamuoyuna gösterilecektir.Şahsın sahte kimlik kullandığı ortaya çıkmıştır. Aranıyor kayıtları da bulunmaktadır.Yaralı ele geçirilen Serdar Polat sahte nüfus cüzdanı taşıyordu.

  Ankara Valisi Yüksel: İstihbarat zaafı yoktur

  Polise iki roket

  "HUZURLU VE GÜVENLİ ANKARA ORTAK HEDEFTİR"

  Ankara Emniyet Müdürlüğü çalışmalarını genişleterek sürdürmektedir. Saldırganın 4 kez sabıkalı olduğu tespit edilmiştir. Bütün önlemlere rağmen terör olayları meydana gelmektedir. Olayın failleri kısa sürede yakalanmıştır. Huzurlu ve güvenli bir Ankara bütün arkadaşlarımızın ortak hedefidir.

  "İSTİHBARAT ZAAFI YOKTUR"

  Yaralı şahıs olaydan sonra kaldığı hastanede ameliyat oldu ve hayati tehlikesi olmadığını öğrendik. Çok önemli bir olayla muhattap olduk. Adli işlemleri devam ediyor. Polis teşkilatı dünyanın en büyük polis teşkilatıdır. Bu olayla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Elde ettiğimiz bilgileri sizinle paylaşacağız. Herhangi bir istihbarat zaafı yoktur.

  Kamera kayıtlarına göre yaya olarak gelmişler, yaya olarak kaçtıkları görülüyor. Gelişleriyle ilgili çok detaylı çalışma yapıyoruz. Ateş ettikleri alanlarda hiç günahı olmayan insanlar vardır.

  VALİ'NİN KONUŞMASININ TAM METNİ

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı