« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankara Üniversitesi 25 madalya kazandı

Ankara Üniversitesi Spor Kulübü sporcuları, 23 Nisan Yüzme Festivali'nde 10'u altın olmak üzere, toplam 25 madalya elde etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenlenen yüzme yarışlarına, Ankara Üniversitesi Spor Kulübü damgasını vurdu. Ankara Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılan yarışlarda, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden toplam 89 kulüp ve 560 sporcu mücadele etti.

Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Yüzme Branşı Sorumlusu Kerem Tanılkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce illerde yapılan seçme müsabakaları sonrasında Türkiye genelinde 11-12 yaş grubunda her mesafe ve branştan ilk 24'e giren sporcuların bu festivale çağrıldığını belirtti. Ankara Üniversitesi Spor Kulübü'nü, 11 yaş grubunda bayanlarda Gülce İrem Yakan, Ece Er, Cansu Çingil, Elif Erdal, Aydanil Özyürek, Meltem Beril Eren, Ece Hızarcı ve Sera Aydaş, erkeklerde İbrahim Can Aslan, Anıl Kerem Er, Dağlar Çoban, Efe Kerem Keskin ve Halil Karataş; 12 yaş grubunda ise bayanlarda Doğa Akkaya, Ceren Kutlu, Ela VArışlı, Nil Jasmin Sinar, Dilara Nur Demirtaş, Ece Baykal ve Irmak Aygen, erkeklerde Ataberk Celasun, Ahmet Batuhan Ertuğrul, Anıl Akay, Kayra Dernek ve Mert Duman temsil ettiğini ifade eden Tanılkan, “Kulübümüz, festivalde 10 altın, 6 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 25 madalya elde ederek, büyük bir başarıya imza attı” dedi. Kulüp sporcularını festivale hazırlayan Yüzme Altyapı Sorumlusu Kutlu Köse ve Çağlar Özmarangoz'a teşekkür eden Tanılkan, yüzme takımına verdikleri desteklerden ötürü Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ ve Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Yetkin Güngör'e de şükranlarını sundu.

Yarışlarda dereceye giren isimler şöyle:
Kayra Dernek (1 bronz), Elif Erdal (1 altın, 2 gümüş, 2 bronz), Nil Jasmin Sinar (3 altın), Ataberk Celasun (4 altın), Dilara Nur Demirtaş (2 altın), Gülce İrem Yakan (2 gümüş, 3 bronz), Ece Er (1 gümüş, 2 bronz), Cansu Çingil (1 gümüş, 1 bronz).

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz