ANKARA HABERLERİ

Ankara Tatil ve Turizm Fuarı açıldı

Hürriyet Haber
23.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Exponet Organizasyon tarafından düzenlenen “ATTM Travel Ankara Turizm ve Tatil Günleri Fuarı” açıldı.

Hürriyet Haber

TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, fuarın açılışında yaptığı  konuşmada, Türkiye’nin turizm açısından dünyada büyük bir potansiyele sahip  olduğunu, her yıl ortalama 24 milyon turisti ağırladığını söyledi.

Güzel bir yarış başladı

Rakamlara bakıldığında Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin görüleceğini  ifade eden Yakış, “Avusturya’da Salzburg şehri yılda 40 milyon turist ağırlıyor.  Türkiye’nin daha büyük potansiyeli var. Fuarı gezdiğinizde göreceksiniz,  Türkiye’nin her bir köşesi beş tane Salzburg, beş tane Roma edecek kadar güzel  yerler. Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan da  Ankara’nın son dönemlerde iyi gelişmeler gösterdiğini, bunların başında turizmle  ilgili aktiviteler geldiğini belirtti.Özaslan, “Son yıllarda Anadolu’da da güzel bir yarış başladı. Sadece şehirler arasında değil beldeler arasında da turizm değerlerinin anlatılması, ticari alanda pazarlanması ve uluslararası platformlarda müşteri bulmak amaçlanıyor.”

Ankara’ya turist bekliyoruz

? EXPONET Organizasyon yetkilisi Necati Tahtadelen ise Ankara’da ilk defa  geniş anlamda bir turizm fuarı yapılması için kendilerine destek veren  herkese teşekkür  etti.  Necati Tahtadelen, 2, 2.5 milyon turist veren Ankara’ya da turist beklediklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara Tatil ve Turizm Fuarı açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı