ANKARA HABERLERİ

Ankara Tabip Odası seçimleri çetin geçecek

Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
07.05.2010 - 21:53Son Güncelleme :

Ankara Tabip Odası seçimleri yarın yapılacak. Üç grubun katılacağı seçimler, haziran ayında gerçekleşecek Türk Tabipleri Birliği (TTB) seçimlerini de yakından ilgilendiriyor.

Meltem ÖZGENÇ / ANKARA

ankara Tabip Odası seçimlerine bu yıl Ulusal Hekim Birliği, ankara Hekim Platformu ve Çağdaş Hekimler Grubu katılacak. Ulusal Hekim Birliği Yürütme Kurulu Başkanı Recep Akdur, ankara Tabip Odası’nın yanısıra TTB yönetimine de talip olduklarını belirterek şunları söyledi:Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlılık şart“Ulusal Hekim Birliği, gerici ve bölücü bir tabip odası istemiyor. Mevcut yönetim maalesef Cumhuriyetin temel değerleriyle uyumlu bir tutum sergilemiyor. Bu nedenle Atatürk ilkelerine bağlı bir grubun yönetime gelmesi çok önemli. Yönetime gelirsek, hekimlerin birliğinden ve bütünlüğünden yana tavır sergileyeceğiz. Bütün tabip odalarının ve TTB’nin temel görevi hekimlerin özlük haklarını ve halkın sağlığını savunmaktır. Hukuk bürosu kurulacakBu bağlamda en acil ihtiyaç 24 saat çalışan bir hukuk bürosu kurulmasıdır. ankara Tabip Odası’nı tüm hekimlerin uğradığı, çalıştığı bir mekan haline getireceğiz. Ayrıca toplum sağlığını kötü etkilediğini savunduğumuz Sağlıkta Dönüşüm Programıyla da savaşacağız.Tüm hekimler temsil edilmeliankara Hekim Platformu’nun ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkan adayı Dr. Serdar Öztürk ise TTB’nin ankara’daki yönetim kurulunda ağırlıklı bulunan Çağdaş Hekimler Grubu’nun meslek odalarını iyi yönetemediklerini savundu. Öztürk şunları söyledi: “Bu grup, hekimlerin sorunlarıyla ilgilenmek yerine marjinal siyasi ajandalarını uyguluyor. Siyaset yapıyorlar. Bunu kabul edilemez buluyoruz. TTB başkanının Türkiye’nin büyük kısmı tarafından benimsenmeyen görüşünü, tüm hekimler adına bildirmesi çok yanlış. ankara Hekim Platformu olarak, tüm hekimlerin haklarını savunacağız. Hakkımızda bizi ilgilendiren bir sürü kanun çıkıyor ama bunlarla ilgili yeterli muhalefet yapamıyoruz. Hekimler kendilerini ilgilendiren durumlara seyirci kalıyorlar.Hekimler Bakanlığa cevap verecekÇadaş Hekimler Grubu Yönetim Kurulu Adayı Dr. Selçuk Atalay ise seçimlerin hükümet destekçisi ankara Hekim Platformu ile Çağdaş Hekim Grubu arasında geçeceğini iddia ederek, “siyaset yapıyorlar” eleştirisine, “Ankara Tabip Odası bir meslek örgütüdür. Hekimler, sağlık politikası ile uğraşır” dedi. Atalay, “9 Mayıs’ta hekimler Sağlık Bakanlığı’na bir cevap verecekler. Hekimlerin özlük haklarına ve halk sağlığına zararlı olan Sağlık’ta Dönüşüm Programını ya onaylanacak ya da bizi tercih ederek onaylamayacaklar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara Tabip Odası seçimleri çetin geçecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı