ANKARA HABERLERİ

Ankara Şoförler Odası'nda silahlı kavga

Mert Gökhan KOÇ-Sedat CENİKLİ
13.06.2017 - 17:51Son Güncelleme :

Yönetimdeki iki grubun anlaşmazlığı nedeniyle Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nda çıkan kavgada Oda Başkanı Zafer Şener silah çekti. Şener’in silahından çıkan kurşunlar kendisi ile birlikte 5 kişiyi yaraladı.

Mert Gökhan KOÇ-Sedat CENİKLİ

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nda anlaşmazlık nedeniyle yönetimde bulunan iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Beşevler Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki oda binasında yönetim kurulu toplantısı öncesinde Oda Başkanı Zafer Şener, belinden çıkardığı silah ile 5 kişiyi yaraladı, seken kurşun ile de kendisi de yaralandı. Şener’in silahından çıkan kurşunlarla yaralanan Mehmet Okur, Tahir Polat, Bedri Erdem, Harun Arpa, Eray Yıldırım ile Şener de hastaneye kaldırıldı. Kavganın, Şener’in kendi borçlarını ödemek için Kızılay Güvenpark’taki taksi depolama alanının, oda yönetim kurulu kararıyla satılmasını, satıldıktan sonra da borçlarını ödemek istediği gerekçesiyle çıktığı iddia edildi.

ARBEDE ÇIKTI SİLAH ATEŞ ALDI

Şoförler Odası’ndaki silahlı kavga dün 13.45 sularında meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 1 aydır odada gerilimi artarak devam eden Güvenpark’taki Taksi Depolama Alanı’nın satılması konusu, dün yapılacak yönetim kurulu toplantısında karara bağlanacaktı. Oda binasına giren Başkan Zafer Şener, depolama alanının satılmasına karşı çıkan üyelerle girişte karşılaşarak tartışmaya başladı. Tartışma, Şener’in belinden silahını çekmesiyle beraber büyüdü. Muhalif üyeler Şener’in elindeki silahı almak isterken yaşanan arbedede, silah ateş aldı. Olayda Şener kendisini de ayağından vururken, diğer yönetim kurulu üyeleri ve esnafı yaraladı. Yaralananlar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri kavganın yaşandığı alanda çalışma yürütürken binaya giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alındı.

KORUMALAR GELİYORDU İDDİASI

Görgü tanıklarından esnaf Ömer Yıldırım, Zafer Şener’in bir haftadır özel korumalarla odaya geldiğini belirterek, “Dün (önceki gün) buradaki şahıslardan pompalı tüfek ve tabanca topladı polisler. Buraya baskı yapıyordu. Başkanın şahsi borcu var, kapatmak için orayı satmak istiyor. Orayı sattırmayız” iddiasında bulundu. Yönetim Kurulu üyelerinden Ercan Şahan ise, “Toplantımızdan 15 dakika önce gelerek arkadaşlara tehditvari silah çekip rastgele ateşledi. Depolama alanını istiyor, biz de ‘esnafın hakkını kimseye yedirmeyiz’ dedik. Öyle deyince o da silahını çekip rastgele ateş etti” diye konuştu.

BAŞKAN ZAFER ŞENER: "50-60 KİŞİ ÜZERİME YÜRÜDÜ"

Hürriyet Ankara’nın hastanede konuştuğu oda başkanı Zafer Şener, 50-60 kişinin üzerine gelmesiyle beylik silahını çıkarmak zorunda kaldığını savundu. Şener açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Yönetim kurulu toplantımız vardı. Başkan Yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi İzzet Yıldırım toplantılara katılmayıp üç kez imza atmadığı için kanunen üyeliği düştü. Hazmedemedi, biz onu yönetim kurulu toplantısına çağırdık. Geceden emniyete gidip polisi uyardık. Çevik Kuvvet istemiştim. Beni sabah Emniyet Müdürlüğü’ne yolladılar, ‘Odada büyük olaylar olacak, can güvenliğim yok’ diye dilekçe vermeye gitmiştim. Biz üç kişi odaya girerken 50-60 kişi üzerimize saldırdı. Baktım işler kötüye gidiyor ben de beylik silahımı çektim, ortağım sarılınca önce onu, sonra kendimi yaraladım, karşı tarafta da ufak tefek sıyırıklar var. Mermi ayağımda, ameliyata alınacağım.”

BAŞKAN YARDIMCISI İZZET YILDIRIM: “ODAMIZI İŞGAL ALTINA ALDILAR”

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı İzzet Yıldırım, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün talihsiz bir olay yaşadık. 25 gündür, oda olarak büyük bir sıkıntı içerisindeyiz. Gayrimeşru diye adlandırdığımız kişiler; Başkan Zafer Şener tarafından odamızı işgal altına almışlardır. Bu, kayıtlarımızda mevcuttur. Yönetim olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bugün bizim bir yönetim kurulu toplantımız vardı. Bu arkadaşlar karar defterini çalarak bizim hakkımızda kumpas kurdular. Bunların üst akılları var. Bunlar, ‘sizi başkan vekilliğinden düşürdük’ şeklinde bir kumpas düzenlediler. Kumpası kullanarak Kızılay’daki taksi depolama yerini 15 yıllığına 3 bin TL kiraya peşkeş çekmemizi istediler. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte ‘bu esnafın bir kuruşunu kimseye yedirmeyiz’ dedik. Zafer Şener, ortağı Mehmet Okur’la birlikte odaya girer girmez silahına davranarak, ‘İzzet Yıldırım’ı buradan atın’ diye bir hareket yapıp silahını ateşlemiştir. Ateşledikten sonra hem ortağını hem de kendisini vurmuştur. Burası esnafın malı ve esnaf bugünden sonra odasına sahip çıkacaktır. Kimsenin hakkını kimseye peşkeş çektirtmeyiz. Kızılay Depolama Alanı esnafındır, esnafın kalacaktır. Ankara taksici esnafı çok zekidir, bu işin kimler tarafından organize edildiğinin bilincindedir. Bir başkan kendi yönetim kuruluna ve üyesine silah çekebilir mi? Bu olay kamera kayıtlarında tespitlidir, emniyet bu işe el atmıştır ve her şey ortaya çıkacaktır. Tek silah Zafer Şener’indir ve bize silah çeken de kendisidir. Olayla ilgili olarak savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız. Biz görevimizin başındayız, yargının kararına saygı duyacağız.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Şoförler Odası'nda silahlı kavga hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Haziran 2017 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Şoförler Odası'nda silahlı kavga haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı