ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın işbirliği YÖK’e örnek oldu

Hürriyet Haber
29.06.2013 - 00:00Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Altındağ Belediyesi arasında imzalanan ‘Eğitimde İşbirliği Anlaşması’ kısa sürede olumlu sonuç verdi. YÖK projeyi diğer üniversitelere örnek göstererek, benzer çalışmalar yapılmasını istedi.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Türkiye çapında kapsamlı bir işbirliği ile öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerin yanı sıra sivil toplum örgütlerini de içeren proje, üniversite, okul ve belediyeyi ortak bir amaçla bir araya getirdi.
Hacettepe Üniversitesi’nin Altındağ’daki okullarda eğitimin niteliğinin geliştirilmesi, öğrenme başarılarının arttırılması, kültürel ve fiziksel etkinliklerle sağlıklı bir sosyal yaşamın oluşturulması için akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel destek verdiği proje, kısa sürede hedefe ulaştı. Üniversitede düzenlenen “Eğitimde İş Birliği Anlaşması Değerlendirme Toplantısı”nda, 17 Ekim 2012’de imzalanan protokolden sonraki gelişmeler ele alındı. İşbirliği kapsamında yapılanların anlatıldığı toplantıda işbirliğinin eğitim sürecine etkisinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlardaki katkılarına da vurgu yapıldı.

HİZMET ÜRETEN BİR KURUM

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldıkları projenin geliştirilerek, etki alanlarının arttırılması, niteliğinin güçlendirilmesi için çaba göstereceklerini söyledi. Hacettepe Üniversitesi’nin sadece akademik değil sosyal ve kültürel çalışmalarla da hizmet üreten bir kurum olduğunu belirten Tuncer, “Kendi içimize kapanıp akademik çalışmalar yürütmek yeterli değil. Altındağ ilçesinin öğrenci, öğretmen ve halkı ile birlikte öğrenme yaşamına yönelik elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bu projeye, üniversitemizin özellikle beslenme, eğitim, spor bilimleri, yabancı diller, diş hekimliği bölümleri başta olmak üzere hemen her bölümü katkı sağlıyor” dedi.

ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAK

Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş de, Altındağ’ın Türkiye’nin ilklerinin yapıldığı bir bölge olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk yerdir Altındağ. Ankara’nın, Türkiye’nin en önemli kurumları burada doğmuştur. İlçemiz, zaman içinde sosyal ve kültürel olarak ikinci plana düşmüş olsa bile bu ve benzeri projeler sayesinde eski görkemli günlerine kavuşacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara’nın işbirliği YÖK’e örnek oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı