ANKARA HABERLERİ

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Haymana’ya Çalışma Ziyareti

IHA
27.02.2015 - 10:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara Kalkınma Ajansı 2014 yılında başladığı İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışması’na Haymanailçesi ile devam etti.
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, İş Geliştirme ve Strateji Birim Başkanı Muhammed Ali Oflaz ve Ajans uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette ilçe kamu kurum ve kuruluşları yoğun katılım sağladı.
Ziyaret kapsamında HaymanaKaymakamı Turan Erdoğan, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi, Ziraat Odası, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ticaret Odası ile görüşmeler gerçekleştirildi.
Yapılan görüşmelerde Ajansın başlattığı ilçe kalkınma yol haritaları çalışması ve ilçe sorumlusu uygulaması hakkında bilgi verilmesinin ardından Haymana’nın ekonomik ve sosyal kalkınması ele alındı. Tarım, eğitim ve turizm başlıkları altında ilçenin sorunları ve ihtiyaçları tartışıldı. Polatlı ve Haymana ortak sınırlarında bulunan “Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı”nın ilçenin kalkınmasına sağlayabileceği katkı ve bu konuda yapılması gerekenler tartışıldı.
İlçenin termal ve kültür turizmi kapasitesini ortaya çıkaracak diğer altyapı ve tanıtım gereksinimlerine yönelik geliştirilmesi gereken projeler ve bu projelere mali ve teknik destek sağlayabilecek Ankara Kalkınma Ajansı ve diğer kurumların programlarından bahsedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Haymana’ya Çalışma Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Haymana’ya Çalışma Ziyareti haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı