ANKARA HABERLERİ

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı E-ticaret Eğitimi Başvuruları Devam Ediyor

IHA
22.07.2015 - 12:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Bölge Planı 2014-2023 öncelikleri doğrultusunda Ankara’nın ticaret hacminin artırılması ve Ankara’daki kurum ve kuruluşlarının e-ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet koşullarına ulaştırılması hedefi ile düzenlenecek olan “e-Ticaret Eğitimleri” başvuruları devam ediyor.
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, düzenlenen e-Ticaret eğitimlerinin amacı, “Ankara iş dünyasında ‘e- Ticaret ve e-İhracat Farkındalığı’ oluşturmak ve ilin ticaret ile ihracat potansiyelini harekete geçirmektir. Bölgenin rekabet gücünün artırmak, bölgede kurumsal kapasiteyi geliştirerek kurumlar arasında kalkınmaya yönelik işbirliklerini sağlamak” olarak belirtildi.
Eğitim alacakların, yeniçağın yeni alışveriş yöntemi olan e-ticaret ile ilgili tüm bilgileri aktarmanın, e-ticaret hakkındaki süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğreterek, hayata geçirmeye ve etkin bir şekilde kullanmaya yardımcı olmanın amaçlandığı kaydedildi.
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenecek seminerlerle ilgili görüşlerini bildiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, konuşa ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“İnternetin gelişimiyle pazar küreselleşti, Ankara’daki dükkanın rakibi Ankara’da değil, Çin’deki, Avrupa’daki, Amerika’daki bir firmadır. 2020 yılında ticaretin yüzde 70’den fazlasının internete taşınacağı, internet abone sayısının 50 milyara (42 milyar makine, 8 milyar insan) ulaşacağı söyleniyor. Diğer bir deyişle işinizi ya internet ile ilerleteceksiniz ya da işi bırakacaksınız. Firmalarımızın küresel ölçekte rekabet edebilmeleri için e-ticaret kavramını ve e-ticaretin usul ve yöntemini en iyi şekilde bilmeleri ve uygulamaları gerekmektedir’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı E-ticaret Eğitimi Başvuruları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı E-ticaret Eğitimi Başvuruları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı