ANKARA HABERLERİ

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Birinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

IHA
17.09.2015 - 11:23Son Güncelleme : 17.09.2015 - 11:24
IHA

Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nun 2015 Yılı I. Toplantısı Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Lale’nin başkanlığında toplanan Kurula Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Yönetim Kurulu üyesi M. Nurettin Özdebir, Orhan Aydın, Prof.Dr. Mehmet Barca, Nesrin Semiz ile Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı.
Açılış konuşmasında Kurul Başkanı Dr. Lale, sosyal kalkınmanın önemine değindi. Görev süresi bu toplantı ile biten Lale, Ankara Kalkınma Ajansı’nın bugüne kadar yaptığı başarılı işlerden bahsetti ve Kurula teşekkürlerini sundu.
Toplantıda ilk olarak seçim divanı oluşturuldu. Dr. Lale başkanlığında toplanan seçim divanında Katip Üye Yavuz Ekici’ye Kurulun en genç üyesi olan Güdül Kaymakamı Fatih Arıkoğlu eşlik etti. Oylama sonucu birinci Katip Üyeliğine Yavuz Ekici, ikinci Katip Üyeliğine Metin Fatih Öztepe seçildi. Yedek Katip Üyeler ise Bülent Korkmaz ile Sururi Şenses oldular.
Toplantıda ikinci olarak Kalkınma Kurulu Başkanı ve Başkanvekili seçildi. İki turlu yapılan oylamada Hasan Fehmi Yılmaz Kalkınma Kurulu Başkanlığına, Dr. Metin Özaslan Kalkınma Kurulu Başkanvekilliğine seçildi.
Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunda yer alacak 3 asil, 6 yedek kurul üyesi için tek tek seçim yapıldı. Yönetim Kurulunda yer alacak ilk isim Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD)’den Seçim Aydın oldu. Yönetim Kurulunda yer alacak ikinci isim ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş.’den Mustafa İhsan Kızıltaş oldu. Yönetim Kurulunda yer alacak son isim ise Muradiye Kültür Vakfı’ndan Ahmet Hüsrev Ulusoy oldu. Yönetim Kurulunda yer alacak yedek üyeler Abdurrahman Güngör, Hüseyin Taklacı, Fatma Alan, Hamdi Necdet Çalışkan, Abdullah Azmi Kelemcisoy ve Hüseyin Ar oldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Birinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Birinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı