« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ankara hüsranı

Fenerbahçe Yönetimi’nin, kulübe gelir getirmesi amacıyla yaptırdığı Ankara’daki sosyal tesisler, yeterli talep görmediği için kapandı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Kulübü’nün Ankara’da büyük umutlarla yaptırdığı sosyal tesisler, yaşanan çeşitli sıkıntılar nedeniyle geçici olarak kapandı. Aziz Yıldırım yönetiminin kulübe gelir sağlaması amacıyla toplam 10 milyon dolar harcayarak yaptırdığı 5 yıldızlı otel konforundaki tesisler, ‘şehir merkezinden çok uzak olması’ gibi sebepler nedeniyle yeterli talep görmedi. Geçtiğimiz mayıs ayında görkemli bir törenle açılan tesisin işletmeciliğini üstlenen Celal Sever, Fenerbahçe yöneticileri ile yaptığı görüşme sonrası işi bıraktı.
“Biz yapamadık”
Sever, “Bazı ekonomik sıkıntılar nedeniyle tesisin işletmeciliğini bıraktım. Maddi olarak devam edemeyeceğimi anladım. Yaz mevsiminin geride kalması ve bazı beklentilerimizin karşılanmaması nedeni ile bu kararı aldım. Önümüzdeki süreçte tahmin ediyorum ki, Fenerbahçe Kulübü ya kendi işletecek ya da başka bir kişiye işletmeciliği verecek. Bizim deneme çalışmamız olumsuz sonuçlandı” diye konuştu.
Yaşanan bu sıkıntı sonrası duruma el koyan Fenerbahçe Yönetimi’nin, işletmenin en geç 15 gün içinde üyelere yeniden hizmet verebilmesi için sıkı bir çalışma içine girdiği öğrenildi. Aynı anda 2 bin kişiye hizmet verebilen tesislerde, bu sezon oynanan Fenerbahçe maçları öncesi Ankaralı tüm kulüp üyelerine ve müşterilerin cep telefonlarına mesaj gönderilerek, “Maç keyfini lokantamızda bulunan dev ekranda birlikte yaşayalım” deniliyordu. İşletmenin askıya alınması üzerine mesajlara da ara verildi.
Kamp hizmetine devam
Tesislerde sosyal aktivitelere ara verilmesine karşın, gerek duyulduğu zaman basketbol başta olmak üzere bazı amatör spor branşlarında kamp hizmeti veriliyor. Bu gibi durumlarda Fenerbahçeli bazı yöneticiler Ankara’daki kendi otellerinde çalışan personeli destek amacıyla gönderiyor. Tesislerin hemen yanında ise bazı sarı lacivertli yöneticilere ait malikaneler yer alıyor.

10 milyon dolar harcanan tesis bir aydır kapalı

32 dönüm arazi üzerine kurulan ve 5 bin 600 metrekare inşaat alanı bulunan Fenerbahçe Türk Telekom Ankara Tesisleri’nde 64 yatak kapasiteli 32 oda, çalışma odaları, havuz, Türk hamamı, alttan ısıtmalı futbol sahası, 2 adet tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, gölet, fittness merkezi ve Fenerium mağazası bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler